Люди, які страждають на безсоння або мають проблеми зі сном, можуть значно покращити його якість завдяки регулярним вечірнім прогулянкам. Достатньо виділити 30-60 хвилин на неспішну ходьбу, щоб організм краще налаштувався на відпочинок, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на eatthis.
Навигация по статье
Чому вечірні прогулянки сприяють міцному сну
За словами тренерки з фітнесу та здорового способу життя Кет Песл-Грін, оптимальний час для прогулянки – приблизно через годину після останнього прийому їжі. Завершувати її варто не пізніше, ніж за 45 хвилин до сну, а в ідеалі – за 15 хвилин.
Регулярні прогулянки допомагають:
- покращити травлення;
- підтримати здоров’я серцево-судинної системи;
- покращити кровообіг та імунітет;
- підвищити рівень мелатоніну – гормону, що регулює цикл сну та неспання.
Як пояснює фахівчиня, вироблення мелатоніну активізується в умовах зниженого освітлення. Тому перебування на свіжому повітрі у сутінках або темний час доби сприяє природному налаштуванню організму на сон, допомагаючи швидше засинати та довше перебувати у фазі глибокого сну.
Чи можна гуляти перед сном?
Вечірня ходьба є чудовим варіантом фізичної активності перед сном, однак якщо такої можливості немає, її можна замінити іншими способами розслаблення:
- легкі вправи або розтяжка;
- дихальні практики для зняття напруги;
- медитація або практика подяки.
Якщо ви залишаєтеся в приміщенні, варто сфокусуватися на розумовому розвантаженні: підсумувати день, відпустити хвилювання та налаштуватися на відпочинок.
Отже, вечірні прогулянки – це не лише спосіб підтримати фізичну активність, а й ефективний метод для покращення якості сну. Головне – дотримуватися регулярності та обирати комфортний темп ходьби.
Раніше ми писали про те, що у Відні будують парк, в якому можна буде безпечно гуляти під час карантину.
Leave a comment