Субота , 26 Квітень 2025
Ілюстративне фото
Різне

Секрети пірамід Гізи: археологи знайшли підземне місто, але методи дослідження під сумнівом

Не так давно група археологів заявила, що вони виявили величезне підземне місто під знаменитими пірамідами Гізи в Єгипті.

Не так давно група археологів заявила, що вони виявили величезне підземне місто під знаменитими пірамідами Гізи в Єгипті. Ці відкриття, за словами вчених, включають легендарні Зали Аменті — таємничі кімнати, які пов’язують з давньоєгипетськими обрисами похоронних практик. Однак через методи дослідження, використані під час розкопок, у результатах виникли суперечки, а деякі науковці заперечують правдивість цих тверджень, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на New York Pos.

Згідно з заявами дослідників, вони виявили п’ять невеликих кімнат усередині однієї з пірамід Гізи за допомогою радіолокатора із синтезованою апертурою (SAR). Однак ці відкриття одразу ж викликали сумніви, оскільки група не опублікувала свої дані для перевірки незалежними фахівцями. У прес-релізі зазначалося, що в одній із кімнат знаходився саркофаг, який деякі помилково прийняли за гробницю фараона.

Вчені також стверджують, що ці підземні структури з’єднані з численними ходами, які ведуть глибоко під землю. За допомогою електромагнітних сигналів було виявлено більше інфраструктури, яка простягається на тисячі футів під землею. Вісім великих вертикальних конструкцій, ймовірно, є шахтами або колодязями, які можуть бути частиною глибокої підземної системи, що розташована на відстані понад 2000 футів під землею.

Група археологів створила 3D-модель цієї структури, що дозволяє більш детально вивчити те, що, за їхніми словами, приховано під пірамідами. Вони стверджують, що в майбутньому зможуть поділитися ще більш детальними зображеннями, які підтвердять існування справжнього підземного міста.

Попри ці амбітні заяви, багато археологів поставили під сумнів правдивість відкриття. Захі Хавасс, відомий єгипетський археолог і колишній міністр старожитностей Єгипту, назвав ці твердження «абсолютно неправдивими» та «фейковими новинами». Він заперечив правильність використання радарної технології і зазначив, що методи, застосовані дослідниками, не були науково схвалені.

Додатково, Лоуренс Коньєрс, експерт з радарних технологій, висловив сумніви щодо результатів досліджень, зазначивши, що деякі підземні структури, ймовірно, є результатом історичних процесів, а не частинами величезного підземного міста.

Ці суперечки навколо відкриття підземного міста під пірамідами Гізи відкривають нові питання щодо точності та методів археологічних досліджень, а також майбутнього розвитку цієї сфери науки.

Нагадаємо, на Запоріжжі археологи знайшли скарби скіфів і ногайське поховання.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Що буде з тілом, якщо пити воду з лимоном і куркумою щоранку?

Лимонна вода з куркумою — це простий, але потужний спосіб для зміцнення...

Як правильно доглядати за тюльпанами після цвітіння? Поради садівників

Тюльпани є багаторічними рослинами, але щоб вони продовжували радувати вас квітами кожного...

Чи варто їсти протеїновий батончик щодня: думка дієтологів

Протеїнові батончики стали популярним продуктом для тих, хто шукає швидкий і зручний...

Чим замінити Швейцарські Альпи? Дешевші, але не менш красиві місця в Європі

Швейцарія славиться своїми гірськими краєвидами, проте для багатьох мандрівників її високі ціни...