П’ятниця , 13 Червень 2025
Ян Ліпавський
Політика

Росія відповідає за понад 80% інформаційних маніпуляцій в Європі, – Ян Ліпавський

Росія є основним джерелом інформаційних маніпуляцій, які відбуваються в Європі. Вона активно здійснює кампанії, спрямовані на дестабілізацію демократичних держав, використовуючи не тільки фізичні методи, але й цифрові технології.

Росія є основним джерелом інформаційних маніпуляцій, які відбуваються в Європі. Вона активно здійснює кампанії, спрямовані на дестабілізацію демократичних держав, використовуючи не тільки фізичні методи, але й цифрові технології, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на виступ Яна Ліпавського.

 

“Кремль застосовує активно скоординовані кампанії, в яких хакери та пропагандисти часто працюють разом. У Європі Росія відповідає за понад 80% маніпуляцій з інформацією”, – зазначив Ліпавський, підкреслюючи масштаб і серйозність цього виклику.

Також він висловив стурбованість з приводу зростаючого впливу Китаю в цьому напрямку, що становить додаткову загрозу для безпеки інформаційного простору Європи.

“У відповідь на ці загрози чеська дипломатія вживає різноманітні заходи, включаючи стратегічні комунікації та санкції”, – додав Ліпавський.

Інформаційна безпека як ключовий елемент протидії зовнішнім загрозам

Міністр закордонних справ Чехії наголосив, що боротьба за інформаційну безпеку є одним з основних елементів протидії зовнішнім впливам. За його словами, важливо підвищити обізнаність громадян, щоб вони розуміли масштаби загроз, що виникають через дезінформацію та маніпуляції.

“Ми повинні чітко пояснити нашому населенню: ера відносного миру та безпеки в Європі закінчилася. Якщо ми хочемо зберегти наш спосіб життя, ми маємо серйозно ставитися до нашої безпеки. Це стосується не лише того, що ми споживаємо в Інтернеті, але й того, з ким ми торгуємо, кому платимо і кого підтримуємо”, – підкреслив Ліпавський.

Нові ініціативи Євросоюзу у боротьбі з дезінформацією

Раніше стало відомо, що Євросоюз може створити нову незалежну агенцію для боротьби з російською дезінформацією та втручанням у вибори. Цей центр буде спеціалізуватися на швидкому реагуванні на інформаційні атаки з боку Кремля.

Крім того, у жовтні минулого року Рада ЄС затвердила нові рамки для санкцій проти Росії. Ці заходи націлені на боротьбу з гібридними загрозами, такими як втручання у виборчі процеси, саботаж критично важливої інфраструктури, поширення дезінформації та кібератаки.

Нагадаємо, Америка стоїть на боці України у боротьбі проти дезінформації.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Трамп пригрозив Ірану новими ударами, якщо не буде угоди

Трамп погрожує Ірану новими ударами, якщо не буде укладена угода щодо ядерної...

Альона Гетьманчук очолила Місію України при НАТО

Альона Гетьманчук призначена головою Місії України при НАТО. Її досвід у зовнішній...

МЗС попереджає українців про небезпеку в шести країнах Близького Сходу

Міністерство закордонних справ України оприлюднило попередження для громадян країни, рекомендувавши уникати поїздок...

ЄС готує санкції проти китайських банків, що підтримують Росію

ЄС готується запровадити нові санкції проти китайських банків, які допомагають Росії обходити...