П’ятниця , 23 Травень 2025
Ілюстративне фото
Політика

Німецька компанія Kontron постачала заборонені технології в Росію через Словенію

Німецька технологічна фірма Kontron, незважаючи на санкції Європейського Союзу, ймовірно, експортувала обмежені технології до Росії, використовуючи для цього дочірнє підприємство у Словенії.

Німецька технологічна фірма Kontron, незважаючи на санкції Європейського Союзу, ймовірно, експортувала обмежені технології до Росії, використовуючи для цього дочірнє підприємство у Словенії, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Politico.

За даними видання, Kontron, що має представництва у ЄС, Великій Британії та США, використала словенську дочірню компанію Kontron doo для експорту телекомунікаційних технологій на суму понад 3,5 мільйона євро до російського підрозділу Iskra Technologies у другій половині 2023 року. Це відбулося попри кілька раундів санкцій ЄС, введених у 2023 році.

Експортні документи свідчать, що з липня по листопад 2023 року Kontron doo відправила 11 партій продукції, у тому числі телекомунікаційну платформу SI3000 — обладнання подвійного призначення, здатне відстежувати й перехоплювати комунікаційний трафік.

У Kontron пояснили, що ці поставки стосувалися раніше укладених контрактів і були дозволені за ліцензіями, виданими словенською владою до введення останніх санкцій.

“Після запровадження 11-го пакету санкцій ми припинили експорт нових товарів, постачаючи лише продукцію, схвалену раніше згідно з виданими експортними ліцензіями і в межах чинних правил ЄС”, — заявили у компанії.

Водночас у ЄС діють жорсткі правила, які забороняють експорт таких товарів навіть за наявності контрактів, хоча існують винятки для сфер кібербезпеки, медицини та надзвичайних ситуацій, якщо це схвалено урядом країни розташування компанії.

Politico підкреслює, що наразі ні Єврокомісія, ні німецьке митне управління не повідомляли про розслідування у справі Kontron.

Раніше компанія заявляла про намір вийти з російського ринку, засуджуючи війну, зменшуючи чисельність працівників у Росії з 600 до 240. Однак дочірня компанія Iskra Technologies досі працює в РФ, виробляє обладнання для “Ростелекому” і має тісні зв’язки з місцевими структурами, зокрема з RTSoft, що співпрацює з ФСБ і Міноборони РФ.

Kontron контролює майже половину акцій Iskra Technologies з правом викупу решти, тоді як власник другої половини невідомий.

Крім того, після запровадження санкцій словенський підрозділ Kontron відправив майже 50 партій телекомунікаційного обладнання SI3000 до Казахстану — країни, що підтримує Росію і не дотримується санкцій. Це викликає сумніви у дотриманні норм ЄС.

Деякі європейські депутати вимагають негайного розслідування цього випадку, наголошуючи на слабкому контролі Німеччини за виконанням санкцій.

Раніше повідомлялося, що на російських підприємствах, де виробляють бойові дрони “Ланцет” та пускові установки “Іскандер”, виявили обладнання південнокорейської компанії DN Solutions, що також викликало занепокоєння у міжнародної спільноти.

Раніше РФ і США домовились частково відновити банківські послуги.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Україна визначила наступні кроки для врегулювання війни з Росією

Україна окреслила два основні кроки для врегулювання війни з Росією: це великий...

Латвійські військові починають випробування морських дронів

Латвія, спільно з міжнародними партнерами, розпочне випробування новітніх морських безпілотників. Тести проводитимуться...

Найактивніші країни Європи у мирному процесі: хто допомагає Україні

В Офісі президента України назвали сім європейських країн, які активно сприяють мирному...

Німеччина очікує, що Трамп тиснутиме на Росію для припинення вогню в Україні

Німеччина розраховує на те, що США посилять дипломатичний тиск на Росію, щоб...