Офіційний Пекін різко засудив нові тарифи США на імпорт і заявив, що готовий відстоювати свої інтереси, вважаючи ці дії економічним шантажем, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на заяву речника Міністерства закордонних справ Китаю Лін Цзяня.
Під час прес-конференції Ліна запитали, чи існує ймовірність проведення переговорів між президентами Китаю та США щодо нових тарифів, що викликали значний резонанс.
“Ми неодноразово заявляли, що тиск чи погрози щодо Китаю — це неправильний шлях взаємодії з нами. Китай буде твердо захищати свої законні права та інтереси”, — сказав представник китайського МЗС.
Відповідаючи на питання, чи має намір Пекін вжити заходів для зменшення наслідків нових мит, Цзянь зазначив, що “Китай займає справедливу позицію стосовно цього зловживання”.
Речник Міністерства закордонних справ підкреслив, що підвищення тарифів США для всіх торгових партнерів, включаючи Китай, під різними приводами порушує законні права країн і суперечить правилам Світової організації торгівлі (СОТ). Це також підриває багатосторонню торгову систему, створену на основі правил, і дестабілізує світову економіку.
“Ми категорично засуджуємо такі дії США. Це прояв типового одностороннього підходу, протекціонізму та економічного залякування, що шкодить як самій Америці, так і іншим країнам”, — додав Лін Цзянь.
Митна війна Дональда Трампа
Минулого тижня США запровадили нові мита на імпорт товарів з різних країн. Тарифи варіюються від 10 до 50%, і це негативно вплинуло на світові фінансові ринки, спричинивши різке падіння фондових індексів.
Зокрема, США встановили митний тариф на китайські товари в розмірі 34%. У відповідь Китай запровадив аналогічний тариф на американський імпорт.
Проте Трамп не зупинився на досягнутому і підвищив ставки, збільшивши тарифи на китайський імпорт з 34% до 50%. У зв’язку з цим посольство Китаю в США заявило, що таке підвищення мит є “неправильним способом взаємодії” з Китаєм.
У Китаї різко розкритикували нові мита, зазначивши, що вони призвели до падіння глобальних ринків і закликали США до проведення консультацій щодо тарифів.
Міністр фінансів США Скотт Бессент повідомив, що вже близько 70 країн світу звернулися до Вашингтону з проханням провести переговори з приводу нових митних заходів.
Раніше Трамп наказав зупинити військову допомогу Україні.
Leave a comment