Міністр закордонних справ Китаю Ван І відповів на занепокоєння Європейського Союзу щодо обмежень на експорт рідкоземельних металів. За його словами, практики контролю за експортом товарів подвійного призначення є звичними і використовуються в різних країнах світу, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Reuters.
Ван І також запевнив, що Європа може отримати необхідні поставки рідкоземельних елементів, якщо подадуть відповідні заявки.
“Рідкоземельні елементи не є і не будуть проблемою для Китаю та Європи, чи Німеччини. Якщо подані законні заявки, ми зможемо задовольнити потреби Європи та Німеччини”, – наголосив Ван І.
Китай, що контролює понад 90% світових потужностей з обробки рідкоземельних елементів, у квітні ввів нові правила, що вимагають отримання ліцензії на експорт від уряду Пекіна.
Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадепфуль підкреслив, що ці обмеження викликають серйозне занепокоєння та шкодять іміджу Китаю як надійного торгового партнера.
“Ми рухаємося до пошуку сталих рішень для послаблення напруги”, – зазначив Вадепфуль.
На питання, чи вдасться досягти компромісу щодо обмежень до саміту ЄС-Китай, Ван І відповів: “Це не питання, яке стосується тільки Китаю та Європи… Контроль за товарами подвійного призначення – це нормальна практика, яку мають право здійснювати як Китай, так і Німеччина”.
Також, за словами міністра, Китай вже запровадив прискорену процедуру для обробки стандартних заявок на експорт.
Мита США
У квітні адміністрація Дональда Трампа запровадила імпортні мита на продукцію з більшості країн, які мають торгові зв’язки зі Сполученими Штатами. Мита варіювались від 10% до 49%, залежно від категорії товару.
Однак 9 квітня президент США тимчасово призупинив нові мита на три місяці, щоб провести переговори з кожною країною та укласти двосторонні торговельні угоди.
Конфлікт між США та Китаєм призвів до підвищення мит з обох сторін, що спричинило пікові ставки в 145% з боку США і 125% з боку Китаю.
У рамках переговорів Китай зняв частину обмежень на експорт рідкоземельних елементів і погодився постачати до США мінерали та магніти.
Згідно з даними Геологічної служби США, Китай володіє майже 70% світового видобутку рідкоземельних металів. Контроль Китаю над критично важливими сировинними товарами вже давно розглядається як потенційна геополітична зброя через залежність США від китайських поставок.
Раніше ми писали про те, що Китай відновлює експорт рідкоземельних елементів до США.
Leave a comment