Середа , 16 Квітень 2025
Ілюстративне фото
Політика

Корупційна схема із землею в Києві: суд обрав запобіжні заходи підозрюваним

НАБУ та САП викрили організовану злочинну групу, яка незаконно привласнила земельні ділянки в Києві.

НАБУ та САП викрили організовану злочинну групу, яка незаконно привласнила земельні ділянки в Києві. Суд визначив запобіжні заходи для ключових фігурантів справи, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), правоохоронці розкрили масштабну корупційну схему в Київській міській раді, пов’язану з незаконним привласненням земельних ділянок.

Запобіжні заходи для підозрюваних

За клопотанням детективів Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), погодженим прокурором САП, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення щодо запобіжних заходів для фігурантів справи.

Основний підозрюваний – чинний депутат Київської міськради, член постійної комісії з питань архітектури, містопланування та земельних відносин.

  • Суд ухвалив тримання його під вартою з можливістю внесення 50 млн гривень застави.

Також запобіжні заходи застосовані до двох пособників, причетних до діяльності злочинної організації:

  • Перший заступник начальника КП “Спецжитлофонд” – взятий під варту з правом внесення 4,5 млн гривень застави.
  • Ще один підозрюваний, який відповідав за ведення бухгалтерії – може вийти під заставу 8 млн гривень.

Суть корупційної схеми

Розслідування встановило, що посадовці незаконно заволоділи земельними ділянками в Києві загальною вартістю 11,6 млн гривень.

Розкриття цієї злочинної схеми стало результатом комплексної роботи НАБУ та САП, які продовжують боротьбу з корупцією у сфері землевідведення в столиці. Раніше був перезапуск антикорупційного підрозділа.

Нагадаємо про шість кроків назустріч суттєвому зниженню рівня корупції.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Трамп може виставити ціну за Гренландію: ЗМІ підрахували можливу суму

Адміністрація президента США Дональда Трампа обговорює можливість фінансової пропозиції щодо Гренландії. Хоча...

Зеленський: Кремль готує Росію до відмови від дипломатії для завершення війни

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Кремль готує росіян до того, що...

Танкер Kiwala з Росії зупинили в Естонії через 40 порушень

Естонські інспектори затримали танкер Kiwala, який рухався до російського порту Усть-Луга, виявивши...

Торгові переговори Трампа: чи реально укласти 90 угод за 90 днів?

Адміністрація президента США Дональда Трампа ставить перед собою амбітну мету — укласти...