Вторник , 31 Январь 2023
Политика

Олександр Лємєнов: Суд у смартфоні, як ілюстрація реформ Зе-команди

«Можна до гикавки розповідати красиві байки про функціонування судів у майбутньому. Залучати громадян до здійснення правосуддя, створити повноцінний інститут суду присяжних та навіть фінансово забезпечити служителів Феміди всім необхідним», – про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише Олександр Лємєнов, інформує UAINFO.org.

«Проте, перелічене є лише шліфуванням фасаду замість ремонту фундаменту судової гілки влади. Не треба розповідати про потенційні зміни, допоки Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів є заангажованою і корупційною кастою недоторканних.

Інституційні зміни щодо реформи судів неодноразово зазначались провідними експертами. Фактично, Офісу Президента і персонально Зеленському не потрібно щось придумувати. Варто лише імплементувати пропозиції правників з громадянського суспільства і міжнародних партнерів.

Але Зеленський, на моє особисте переконання, разом зі своїм оточенням жодним чином не бажає незалежного здійснення правосуддя. У чомусь його можна зрозуміти, адже служителі Феміди в такому разі миттєво переходять на “госпрозрахунок”. Купівля “рішень” є ласим шматком для Коломойського, Медведчука, etc. Однак, для зупинки подібних зловживань варто створити єдиний орган, що опікуватиметься як добором суддів/прокурорів на посади і притягненням їх до відповідальності. Наприклад, можна звернути увагу на досвід Франції.

Ідей багато. Ресурси існують. Інституційно готові до змін. Не вистачає лише політичної волі Банкової, що є ключовим чинником для зміни орієнтирів у функціонуванні судочинства держави», – завершує Лємєнов.

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме

“Табу нет, запросов также”: Нидерланды по F-16 для Украины

Никаких заявок на поставку американских самолетов Украине в Нидерланды не поступало.

Новый президент Чехии приедет в Украину: стало известно с кем

Новый президент чешского государства подтвердил, что собирается уехать в Украину.

16 миллиардов долларов Украине: рассмотрение многолетней помощи

Многолетняя помощь украинскому государству в 16 миллиардов долларов.

Кулеба заместитель председателя ОП: кадровые смены у власти

Президент анонсировал изменения в кадровой структуре властей Украины.