Зеленський про штурм Капітолію: «світу буде дуже важко сприймати США як символ демократії»

Зеленський вважає, що штурм Капітолію був потужним удар по демократії США / president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що був дуже вражений штурмом Капітолію прихильниками Дональда Трампа і вважає, що світу після цього буде складно сприймати США як символ демократії.

Про це він сказав в інтерв’ю Axios, яке транслювалось на платформах HBO, інформує УНІАН.

«Ми звикли вважати, що США мають ідеальні демократичні інститути, де влада передається спокійно. … В Україні ми пережили дві революції… ми розуміли, що таке може статися у світі. Але що це може статися в Сполучених Штатах? Ніхто цього не очікував… Я дуже переживав… Я не хотів, щоб у вас був переворот», — сказав Зеленський.

Він також вважає, що після цих подій світу «буде дуже важко сприймати Сполучені Штати як символ демократії». 

Нагадаємо, палата представників Конгресу США 13 січня оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу. Дональда Трампа звинувачують у підбурюванні до заворушень і штурму будівлі Капітолію, які відбулися 6 січня під час обговорення результатів виборів.

6 січня у Вашингтоні сотні прихильників Трампа увірвалися в будівлю Капітолію в той час, коли там проходило спеціальне спільне засідання обох палат Конгресу з питання підрахунку і затвердження голосів колегії вибірників на виборах президента і віце-президента Сполучених Штатів.

Після кількох годин заворушень поліція звільнила будівлю Капітолію від протестувальників. Спецзасідання відновилося, і конгресмени затвердили перемогу на виборах президента кандидата від Демократичної партії Джо Байдена.

Дональд Трамп є єдиним президентом США, якому Палата представників двічі оголошувала імпічмент, і він може стати першим, який підданий імпічменту після відходу з посади.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Сазонов: В условиях, когда от «Спутника» шарахаются даже затурканные бюджетники в провинциях РФ, «ДНР» — идеальный вариант. И отчеты будут — Пфайзер обзавидуется
Next post Украинская армия: между советским прошлым и неопределенным будущим