Зеленський підписав закон про продовження особливого статусу Донбасу ще на рік

Президент України Володимир Зеленський продовжив закон про особливий статус Донбасу на рік. Він підписав закон 24 грудня.

Як повідомляє УНІАН, про це йдеться на сайті Ради.

Президент підписав законопроект про внесення змін в закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Зазначається, що сьогодні, 24 грудня, закон було повернуто з підписом від президента.

Закон про особливий статус ОРДЛО: що відомо

16 вересня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі, який на розгляд парламенту вніс тодішній президент Петро Порошенко.

Планувалося, що закон діятиме на три роки. Потім його чинність щороку продовжували.

Закон передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності лише після виконання всіх умов, викладених у статті 10 цього закону, зокрема після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.

Згідно з законом, тимчасово особливий порядок місцевого самоврядування запроваджується на три роки, і «держава гарантує, відповідно до закону, недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності та покарання осіб — учасників подій на території Донецької, Луганської областей».

Відповідно до закону, держава також гарантує право використання російської чи іншої мови «в суспільному та приватному житті, вивчення і підтримку російської і будь-яких інших мов, їх вільний розвиток і рівноправність».

15 грудня Верховна Рада продовжила ще на один рік дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Венедиктова забрала у НАБУ дело Татарова и передала его СБУ
Next post Модель і аристократка: Стелла Теннант померла через кілька днів після свого 50-річчя