«Слуги» знову атакують мовний закон. Що придумали цього разу

Слуги народу» вирішили піти в «послєдній і рєшитєльний бой» проти закону про державну мову — зареєстрували в парламенті законопроєкт №4528

Перелік авторів красномовний — Бужанський, Дубінський, Шевченко, Гетьманцев, Брагар, Качура — загалом 28 діячів, яким не дає спокою право громадян на отримання послуг українською мовою у власній державі.

Читайте також: Русифікація під грифом «Цілком таємно»: що насправді захищають оборонці російської мови в Україні

Текст іще не оприлюднено, але судячи з назви й із бурхливої агітації, яку Бужанський упродовж останніх днів проводив серед однопартійців, ідея полягає в тому, щоби зробити порушення закону про мову безкарними.

За чинним законом про мову із 16 січня 2021 року послуги в Україні мають надаватися українською. Закон не забороняє обслуговувати іншою мовою тих, кому це зручніше, дублювати будь-якими іншими мовами українськомовну інформацію (меню, каталоги тощо).

Читайте також: Переходь на українську! Лишатися російськомовним означає лише погоджуватися бути переможеним

Однак якщо громадянинові відмовилися надавати послуги українською, він може звернутися до вповноваженого із захисту державної мови. І якщо факт порушення підтвердиться — порушник отримає попередження й матиме за 30 днів його усунути. Якщо протягом року буде доведено факт повторного порушення, на такого порушника чекає штраф.

Й от саме проти цього дуже навіть поміркованого механізму захисту прав споживачів спрямовують свою атаку Бужанський і Ко. Їхня ідея проста як двері — хай у законі про мову буде написано що завгодно. Головне, щоб будь-який українофоб міг цей закон порушувати абсолютно безкарно.

Сподіваюся, у профільного комітету й керівництва Верховноії Ради вистачить здорового глузду не збурювати цим трешем парламент і суспільство, а відправити його на смітник до решти подібних шедеврів.

Володимир В’ЯТРОВИЧ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Внешнеполитический баланс беларуского кризиса: игроки, влияние и что изменится в 2021-м (видео)
Next post Найпотужніша атака з часів Перл-Гарбору: якою буде американська відповідь на російський кібернаступ