Олексій Кучеренко: Власники історичних будинків доводять їх до аварійного стану

Власники історичних будинків часто бачать лише вигідно розташовану земельну ділянку — і тому доводять їх до аварійного стану. Проблема занепаду будинків-пам’яток архітектури актуальна як для Києва, так і для інших міст України.

Про це повідомив кандидат в мери Києва Олексій Кучеренко під час інтерв’ю для видання «Хмарочос».

«У європейських містах їх віддають у власність лише за умови, що буде збережена їхня архітектура. Це чудовий приклад муніципально-приватного партнерства, адже бюджет зазвичай не тягне утримання цих будинків», — зазначив політик.

Він висловив занепокоєння станом Гостинного двору, монументального торгового комплексу на Подолі. 

«На Контрактовій площі продовжує руйнуватися Гостиний двір, хоча свого часу для нього пропонували хороший інвест-проєкт», — сказав Олексій Кучеренко. 

Політик додав, що серйозним інвесторам цікаві ті міста, де проводять прозорі, ретельно прописані конкурси. 

«По всьому світу працюють ефективні механізми публічно-приватного партнерства: так будують мости, лінії метро, величезні тунелі. Наприклад, інвестори у Стамбулі зазвичай отримують контракт на 25 років, окупність складає 4% на рік, тобто це довготривалі проєкти. Натомість у Києві робиться все, щоб вигравали «свої» компанії, а людей годують байками, нібито Київ — інвестиційно привабливий», — пояснив він.

kyiv.ba.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Олексій Кучеренко: «Сьогоднішній Київ — це хворий, якого доводять до коми»
Next post «Лестер» подписал игрока «Ромы»