Верховна Рада не підтримала законопроект, який дозволяє навчання російською мовою в українських ВНЗ

Народні депутати не підтримали законопроект № 3717, який дозволив би навчання іноземців російською мовою у вищих навчальних закладах України.

Про це повідомляє видання Букви

За документ в першому читанні проголосували лише 210 нардепів: 173 — від Слуги народу, 22 — від ОПЗЖ, 1 від депутатської групи За майбутнє, 5 — від групи Довіра, 9 — позафракційних.

Депутати від Європейської солідарності, ВО Батьківщина та Голосу не голосували за документ.

Законопроект 235 голосами направили на доопрацювання.

Під час розгляду законопроекту було кілька емоційних виступів депутатів. Представники Євросолідарності скандували: «Русифікація!» За їх словами, законопроект № 3717 — антиукраїнський і спрямований на русифікацію вищої освіти.

Законопроект пропонував доповнити статтю 48 закону України Про вищу освіту, дозволивши іноземним студентам й особам без громадянства на навчання в окремих групах не тільки українською та англійською мовами, а й на «іншими іноземними мовами». Зокрема, мова йде про російську мову.

Зараз у статті 48 прописано, що мовую освітнього процесу в закладах вищої освіти є державна мова. При цьому ВНЗ можуть прийняти рішення про викладання однієї, декількох або всіх дисциплін англійською мовою.

За словами голови освітнього комітету Ради, нардепа від Слуги народу Сергія Бабака, документ спрямований на «вирішення проблеми конкурентоспроможності української освіти на міжнародному ринку» і він «про економічний патріотизм». Бабак заявив, що автори документа хочуть, щоб університети і місцеві громади отримали більше.

Однак представники Євросолідарності, Голосу, Батьківщини, групи За майбутнє заявили, що за кордоном іноземні студенти навчаються на мові тієї країни, в яку прибули вчитися.

«НВ»

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post The Guardian: В Словении сожженную деревянную статую Мелании Трамп заменили бронзовой
Next post Лємєнов: Альтер-его Портнова може очолити ДБР