Княжицький: Антиукраїнська суть представників влади «Слуг народу» і ОПЗЖ проявляється у Верховній Раді щодня

Нардеп від «ЄС» Микола Княжицький заявив, що цього тижня у Верховній Раді розглянуть чотири законопроєкти щодо обмеження вживання української мови

Про це він написав у Facebook.

«Закон 3717 пропонує фактично повернутися до навчання іноземних студентів російською. Таким чином ми вчитимемо симпатиків агресора, а не України», — написав Княжицький.

Він розповів про законопроєкт 3077 депутатів ОПЗЖ Шуфрича та Німченка — законопроєкт передбачає, що мовою освітнього процесу має бути не лише державна мова, але й мова «регіональна мова або мова меншин»; таке розширення допускається якщо місцеві органи прийняли про «застосування заходів, спрямованих на використання регіональних мов або мов меншин».

«Тут все просто: По-перше, відповідно до Конституції питання мови можуть вирішуватись виключно законом; по-друге, в законодавстві немає термінів «регіональна мова»», — написав нардеп.

Читайте також: Легковажимо важливим: дбати про мову — це не лише захищати її

Він додав, що є ще альтернативний проєкт нардепа-«слуги» Бужанського і ОПЗЖ Волошина.

«По суті те саме, але формулювання інші. Зокрема, йдеться, що «мова освітнього процесу в закладах освіти визначається на підставі положень статті 10 Конституції України». Але по-перше, стаття 10 не визначає мову освітнього процесу. По-друге, Конституційний суд вже розтлумачив, що чинна стаття закону про освіту не суперечить Конституції», — написав Княжицький.

Він додав, що в комітеті розглядатиметься сьогодні урядовий проєкт 3683 про авіаційні правила. 

«В частині компетенції комітету законопроєкт пропонує внести зміни до статті 13 Закону про державну мову, яка регламентує мову нормативно-правових актів. Сьогодні норма вказує, що мовою нормативно-правових актів є державна мова. Законопроєкт пропонує додати, «якщо інше не встановлено законом». Як пояснюється в таблиці, це зроблено щоб приймати «англійською мовою нормативно-технічних документів на основі актів Європейського агентства з безпеки польотів», — зазначив нардеп.

Княжицький написав, що запропоновані зміни до закону про державну мову мають загальний характер, і не обмежуються англомовними авіаційними правилами.

«Пропонується зробити шпарину, яка фактично може дозволити прийняття нормативно-правових актів та запровадження діловодства в державних і місцевих органах будь-якою мовою. Достатньо лише творчо підійти до питання і можна знайти в законодавстві якісь пункти, які начебто дозволяють застосування іншої мови, в тому числі російської, і ми цими змінами такий підхід легалізуємо. Ініціатори цього навіть не депутати, а уряд», — додав нардеп.

Читайте також: Замість Ківалова й Колесніченка — Бужанський. Яка різниця?

Прикро і соромно усвідомлювати, що влада ставиться до України не як до держави українського народу, а як до території заробітку і місця, яким можна торгувати.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Мирча Луческу: «Если в следующей игре не будет победы, то без толку, что мы сегодня выиграли»
Next post В Україні за добу 2 958 нових випадків COVID-19, померла рекордна кількість хворих – 76