Вівторок , 16 Липень 2024
Политика

Бийся з Росією або помри – іншого шляху не має ні Україна, ні Білорусь

Російський президент Володимир Путін заявив про те, що його країна створила резерв силовиків на допомогу режимові Олександра Лукашенка

Про це для “Еспресо” пише Віталій Портников.

Путін зазначив, що цей резерв “не буде використаний, поки ситуація не почне виходити з-під контролю. І коли екстремістські – я хочу це підкреслити – елементи, прикриваючись політичними гаслами, не перейдуть певну межу й не приступлять просто до розбою”.

Читайте також: Путін фактично визнав, що сили вторгнення в Білорусь сформовані й чекають на команду

Простіше кажучи, Путін не використовуватиме своїх силовиків доти, доки не зрозуміє, що з’явилася реальна загроза правлінню Лукашенка, що білоруські силовики вже не можуть впоратися з власним народом. І тоді почнуть діяти російські силовики, а можливо – і російська армія, яка дислокована на території Білорусі.

Яким же треба бути наївним, аби припускати, що російські солдати перебувають у Білорусі для протистояння міфічній загрозі НАТО. Ні, російський солдат у Білорусі винятково для того, щоби стріляти в білоруса, якщо білорус відмовиться підкорятися кремлівській кліці та своєму маріонетковому режимові. І саме для цього російські війська вводили 2014 року в Україну – аби зберегти маріонетковий режим Віктора Януковича й утримати український народ в покорі Кремлю.

Зараз ситуація повторюється. Просто з Україною в Росії не було юридичних домовленостей, які дозволили би використовувати російські війська для допомоги маріонетковому режимові. Єдине, що міг зробити тоді Путін, то це це послуговуватися як окупаційним контингентом злощасним Чорноморським флотом, цим угрупованням зрадників на іржавих посудинах.

Читайте також: Зеленський обманює, попереду в нас роки й роки війни – Портников

У Білорусі Путін такі можливості має. Це до сьогодні горезвісна союзна держава була симулякром, який дозволяв Лукашенкові виманювати гроші в росіян в обмін на примітивну балаканину про дружбу та братерство. А зараз ця союзна держава перетворюється на те, заради чого її було створено – на інструмент окупації Білорусі. Як у 2014-му база Чорноморського флоту в Севастополі перетворилася на те, заради чого її створили – на інструмент окупації Криму.

Білорусам необхідно точно зрозуміти: у своєму прагненні до свободи вони протистоять не Лукашенкові та його злочинному оточенню. Вони протистоять Росії, вони протистоять Путінові, вони протистоять російським шовіністам, які мріють про знищення їхньої країни, їхнього народу, їхньої мови, їхньої історичної спадщини. Які хочуть підмінити Україну та Білорусь Росією.

Нам теж не завадить це зрозуміти. Протистояння з Росією – головний виклик нашій державності. Ніяка популістська балаканина, ніяка клоунада в коридорах влади, ніяка безвідповідальність мешканців, які не хочуть ставати громадянами, не скасують цього протистояння. Україні та Білорусі належить або відбитися від російської експансії, або безславно зникнути з політичної карти сучасного світу.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Дебаты почти не повлияли на уровень поддержки Байдена и Трампа

Первые теледебаты между кандидатами на пост лидера США практически не поменяли уровень...

В Боливии военные вывели технику под дворец президента

На территории Боливии некоторые армейские подразделения вывели бронетехнику на центральную площадь Мурильо...

Глава Пентагона впервые поговорил с новым министром обороны РФ

25 июня министр обороны США впервые провёл переговоры телефонного характера с новым...

Украина и ЕС подписали кредитное соглашение к Ukraine Facility

Украина и Европейский Союз подписали важное кредитное соглашение в рамках Ukraine Facility.