Юрист: Єдиний спосіб вирішити проблему ОАСК – ліквідувати його

Чому єдиний спосіб вирішити проблему ОАСК — ліквідувати його?

1. Обшуки й підозри не означають звільнення суддів і не мають наслідком навіть відсторонення від посади. Вовк і Ко на сьогодні й надалі є суддями та розглядають справи.

2. Звільнити суддів ОАСК за наслідками кримінального провадження можливо тільки в разі набрання сили обвинувальним вироком суду. Я вірю в НАБУ й ВАКС, але навіть там це роки.

3. Єдиний, хто може дати дозвіл на арешт або відсторонити «політичних повій» від зійснення правосуддя — така сама корумпована ВРП. Рік тому вона відмовилася навіть тимчасово відсторонити Вовка й Ко.

Читайте також: Зеленський пропонує віддати ОАСК контроль над відбором усіх суддів в Україні — юрист

Тобто в усіх сценаріях, окрім ліквідації ОАСК і передачі його справ іншому судові (судам), Вовк «не сумнівайтеся в політичній проституції», Аблов «шеф, давай учудім», суддя Ігор  «как будєм захвативать власть» й інші достойники не тільки не будуть звільнені, а й продовжуватимуть здійснювати «вовче правосуддя».

У разі ж ліквідації чи реорганізації суду судді відповідно до Конституції мають право податися на нову позицію в новому суді чи піти у відставку — це переписано слово в слово з висновку Венеційської комісії.

Це елегантний і цілком конституційний спосіб розігнати цю гідру раз і назавжди (саме тому від цієї пропозиції так плющить суддів ОАСК і проросійський істеблішмент). І єдиний, хто може ініціювати це за Конституцією — президент.

Читайте також: Балачками про брак суддів намагаються відвернути увагу від головної проблеми судової системи — юрист

P. S. Ліквідація ОАСК не означає автоматично «програш в ЄСПЛ» — не читайте перед трапезою радянських газет. І ЄСПЛ, і Венеційка давно висловилися, що «демократія має право себе захищати».

Високі стандарти захисту кар’єри судді поширюються на доброчесних суддів, а не на політичних повій.

P. P. S. А передача найважливіших справ від ОАСК до ВС (із ліквідацією ОАСК чи без такої) — взагалі наше зобов’язання перед МВФ, яке ми маємо виконати до жовтня. Цікаво, як із ним упорається Зеленський, який від імені України взяв це зобов’язання.

Наша заява про ліківдацію ОАСК — за посиланням.

Михайло ЖЕРНАКОВ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В небо над Донецком запустили государственный флаг, захватчики 20 минут стреляли по нему. ФОТО, ВИДЕО
Next post Кабмин продлил карантин