Юлія Тимошенко: Для наведення ладу в енергетиці треба діяти швидко та професійно (відео)

Криза, в яку сьогодні занурюється вітчизняна енергетика, є наслідком загального безладу та корупційної вразливості влади. Щоб зупинити небезпечний для людей і країни сценарій, треба діяти швидко та професійно.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Лідер партії назвала причини, через які в українській енергетиці виникла криза, та запропонувала шляхи їх вирішення.

«Перша причина енергетичної кризи в тому, що коли країна на 150% забезпечена електроенергією, влада починає купувати електроенергію з-за кордону. Де розум у цього господаря, який сьогодні керує в країні, щоб на ринок, якого не вистачає для продажу вітчизняної електроенергії, закуповувати її в інших країн? Це питання дуже просто вирішити — потрібно на законодавчому рівні заборонити імпорт електроенергії в країну», — зазначила Юлія Тимошенко.

Дисбаланс в системі внутрішнього ринку енергетики, переконана Голова «Батьківщини», наступив через бездумне завезення електроенергії з інших країн.

«Нам треба зараз розібратися з тим, які виникли дефіцити, негайно їх погасити та привести до ладу всі енергетичні баланси без залучення інших країн», — запевнила Юлія Тимошенко.

Голова партії наголосила на важливості створення необхідних технічних ресурсів, які дозволять не лише відмовитися від імпорту, а й експортувати вітчизняну електроенергію за кордон.

«Ми — конкурентоспроможні, бо собівартість нашої електроенергії значно нижча, ніж у Європі. Ми можемо залити Європу своєю енергією, але для цього потрібні серйозні інвестиції, які забезпечать технічну можливість експорту», — додала Юлія Тимошенко

Вона нагадала, що внаслідок зупинки економіки під час карантину, знизився обсяг споживання електроенергії. У цій ситуації, переконана Юлія Тимошенко, регулювати ринок потрібно шляхом пропорційного скорочення продажів для всіх типів генерації.

«Якщо ринок став менший — треба пропорційно для всіх типів генерації знизити право продавати на ринку. В середньому на 10% електроенергії стали менше споживати. Значить потрібно скоротити на 10% атомної, теплової, зеленої, аби отримати баланс та уникнути перекосів. Але зараз цього немає», — зауважила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» впевнена — для наведення ладу в енергетиці вистачить кількох місяців — але має бути чітко визначена стратегія і виконавці повинні бути стійкими до корупції.

«Нам треба зараз не сперечатися в студіях, а всім разом допомогти енергетикам навести лад у цій галузі. В нас є досвід подолання кризи в енергетиці, ми можемо підказати як діяти. Але нас мусять чути. Сьогодні треба всім об’єднуватися і давати результат країні», — закликала Юлія Тимошенко.

ba.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Трамп собирается частично возобновить финансирование ВОЗ
Next post Бернарду Силва: Гвардиола очень сильно повлиял на команду