Вони знову зазіхають на землю! – Юлія Тимошенко

«Батьківщині» вдалося заблокувати чергову антинародну ініціативу влади. Депутати від провладної більшості намагалися запровадити додатковий механізм обезземелення селян, який прописаний у законопроєкті про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. Фракція «Батьківщина» не допустила його ухвалення.

Про це Голова партії написала на своїй офіційній сторінці у Facebook.

«Учора під вечір у парламенті ми ледь зупинили нову загрозу для селян — законопроєкт про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Під гарною ідеєю знову сховались диявольські деталі. Фактично створюється незалежний від держави фонд, який роздаватиме бюджетні гроші під заставу землі, а потім цю заставлену землю віддаватиме невідомо кому. Я хочу запитати: ми що, взагалі тут з вами — папуаси, у нас на брязкальця обмінюють взагалі все, що у нас залишилося?» — обурилася Юлія Тимошенко.

Вказаним законопроєктом під приводом «підтримки малих та середніх фермерських господарств» передбачається створити спеціальний незалежний від держави Фонд, до якого увійдуть переважно іноземці, які будуть вирішувати як відбирати у селян землі і яким іноземним банкам потім її розподіляти. На його створення планували виділити 240 мільйонів гривень державних коштів.

Своє занепокоєння з приводу цієї антинародної ініціативи влади висловили й експерти Головного науково-експертного управління Верховної Ради. У своєму висновку до законопроєкту вони вказали на закладені в ньому корупційні ризики, адже в документі не прописані чіткі підстави участі у Фонді юридичних осіб. Також не визначені критерії відбору учасників Фонду, що, на думку експертів, становить загрозу національній безпеці України, адже до Фонду можуть увійти юридичні особи з держави-агресора. Крім того, через невизначеність розміру частки статутного капіталу, який держава зберігає за собою у статутному капіталі Фонду, є ризик втрати державного контролю за його діяльністю. Закладено і передумови для нецільового використання коштів учасниками Фонду.

«Головне науково-експертне управління категоричне: цей законопроєкт містить значні корупційні ризики і несе загрозу національній безпеці. Нам вдалося не допустити його ухвалення, але Слуги народу разом з Європейською солідарністю Порошенка та Голосом Вакарчука дали голоси на його доопрацювання і повторне внесення. Пильнуймо разом!» — наголосила Юлія Тимошенко.

ba.org.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Украине с 22 мая заработает общественный транспорт, детсады, гостиницы
Next post Асоціація міст просить владу не перекладати виборчі витрати на місцеві бюджети