У ЦВК назвали основні проблеми з підготовкою до місцевих виборів

Центральна виборча комісія передала до профільного комітету Верховної Ради узагальнений перелік проблемних питань, які можуть виникнути під час підготовки до чергових місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

Про це повідомляє пресслужба ЦВК.

Зокрема, ЦВК наголосила на невизначеності з епідемічною ситуацією в Україні через поширення COVID-19. Також необхідність всім суб’єктам виборчого процесу вживати додаткових засобів захисту, якщо вибори припадуть на період карантину.

Там також підкреслили, що на підготовку до місцевих виборів впливає незавершеність реформи адміністративно-територіального устрою. Також вважають можливим перегляд положень Виборчого кодексу, а також зміни виборчої системи.

Крім того, у ЦВК зауважили, що проблемною залишається наявність тимчасово окупованих територій, визначення меж територій, на яких вибори не можуть організовуватися та проводитися.

Згадали й про проблеми з фінансуванням місцевих виборів (скорочення бюджету), можливі проблеми з формуванням та функціонуванням виборчих комісій усіх рівнів.

У ЦВК додали, що під час організації, підготовки й проведення місцевих виборів можуть виникнути труднощі із застосуванням положень закону щодо публічних закупівель.

Нагадаємо, ідею перенесення на грудень місцевих виборів, які мають відбутися в жовтні 2020 року, підтримують 56% опитаних українців. Опитування проводили у квітні 2020-го.

hromadske.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.