Закон про дезінформацію може виконувати функцію залякування — ОБСЄ

В ОБСЄ жорстко розкритикували український законопроект про медіа дезінформацію. Юристи організації провели аналіз документа і рекомендують владі переглянути низку норм закону.

«Необхідно, щоб цей законопроект був приведений у відповідність з міжнародними стандартами, зобов’язаннями ОБСЄ та кращими практиками в галузі свободи вираження думок і свободи інформації, щоб уникнути будь-якого негативного впливу на свободу ЗМІ у країні. Я закликаю владу прийняти ці рекомендації перед прийняттям закону, щоб полегшити регулювання свободи ЗМІ в Україні»

— Арлем Дезір Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір наполягає, що закон може виконувати функцію залякування українських ЗМІ. Занепокоєння викликає і блокування інтернет-ресурсів, в організації радять застосовувати лише часткове блокування контенту, а не усього ресурсу.

ОБСЄ також вважає, що процедура підбору кадрів і звільнення у Нацраді з телерадіомовлення може загрожувати незалежності органу. Ще один аспект — штрафи для ЗМІ.

«Правовий аналіз також викликає стурбованість з приводу можливості накладення штрафу на певні засоби масової інформації шляхом заборони їх поширення. Введення загальної заборони, що зачіпає весь зміст конкретного засобу масової інформації, протягом невизначеного періоду і заснованого на дуже широко сформульованому обгрунтуванні, являє собою надмірну і непропорційну міру в світлі фундаментального права на свободу вираження поглядів», — наполягають в ОБСЄ.

ua.news

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post «Барселона» спробує підписати одразу чотирьох гравців влітку
Next post Денисова: На засудженого в Криму автомайданівця чинять психологічний тиск в колонії