Джуліані міг допомогти Кличку зберегти посаду

Адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джуліані в ході зустрічі з помічником президента України Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком міг просити його зберегти на посаді голови КМДА  Віталія Кличка, пише американська газета The New York Times.

Видання пише, що звільнення Кличка «відповідало б передвиборчій обіцянці Зеленського боротися з укоріненими в Україні інтересами і дозволило б йому замінити політичного противника лоялістів на одному з найважливіших постів країни. Але незважаючи на те, що кабінет Зеленського схвалив зміщення Кличка, він залишається там сьогодні, змушуючи своїх супротивників у тіньовому і прибутковому світі української муніципальної політики шукати відповіді на запитання, чи міг особистий адвокат Трампа схилити чашу терезів на його користь».

В інтерв’ю The New York Times Джуліані визнав, що обговорював пост Кличка на зустрічі з Єрмаком в Мадриді 2 серпня 2019 року. «Я сказав: «Я не знаю, я не в темі, але він, схоже, один із хороших хлопців», — сказав Джуліані, коли пригадував розмову.

При цьому адвокат Трампа додав, що це він «висловив свою думку, а не уряду, і грунтуючись на наших особистих відносинах» з Кличком.

Єрмак також визнав, що в ході зустрічі з Джуліані вони обговорювали долю Кличка. «Джуліані запитав, яке у мене думка про мера Віталія Кличка», — заявив він у коментарі The Times, уточнивши, що адвокат Трампа підкреслив в ході бесіди, що це питання «має розглядатися як спробу вплинути на нього».

За словами Єрмака, він сказав Джуліані, що він давно знає Кличка і що той користується підтримкою киян. «Це був кінець нашої розмови про Кличка», — сказав помічник президента.

«З огляду на складний і непрозорий характер української політики, незрозуміло, чи було втручання Джуліані вирішальною силою, що дозволяє меру зберегти свою посаду. Але зрозуміло, що він намагався», — резюмується в статті.

interfax.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Букмекеры прогнозируют, что на «Оскаре» фильм «Однажды… в Голливуде» обойдет «1917»
Next post Британська кіноакадемія оголосила переможців щорічної премії BAFTA