Експерт прокоментував рекомендацію спецслужб Великої Британії щодо визнання тризуба екстремістським символом

Ситуація щодо тату тризуба, який рекомендується визнати як екстремістський символ спецслужбами Великої Британії, мені нагадує ситуацію з появою на українських сайтах карти України без Криму.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив заступник директора Українського інституту дослідження екстремизму Богдан Петренко.

Фактично дві складових:
1. Відсутність критичного мислення у виконавця (це не тупість, це відсутність елементарних знань з інших сфер, крім тієї в якій працюєш). Не було жодного випадку екстремістської атаки у Великій Британії, в якій брали б участь «українські націонал екстремісти». Тому, інформація про тризуб — це інформація від інших спецслужб (давайте ще будемо вгадувати від яких), яку тупо включили в «розсилку». Британські — почали її використовувати без критичного осмислення.
2. Засилля антиукраїнського контенту — як графічного, так і інформаційного (тобто, зацікавлення російською стороною в формуванні негативного іміджу для України помноженого на відсутність проукраїнського контенту).
Позитивом у цій ситуації стала швидка реакція нашого посольства. За великим рахунком саме реакція, а не подія стала для багатьох наших ЗМІ ньюсмейкером цієї новини. Починаєш усвідомлювати, що деякі наші посольства дійсно працюють. Особливо на фоні реакції іранського на збитий український літак.
Щодо реакції нашої. Є два типи реагувати (точніше три, але відсутність реакції не будемо рахувати). Перша — негативна. І не варто поки що рвати британський прапор. Застосовувати дзеркальні дії до реакції з боку Великої Британії не доцільно, особливо з огляду на те, що а) ВБ наш союзник; б) конфлікт між нашими країна буде вигідний виключно Росії — країні з якою у конфлікт і в Україні, в Британії.
А от щодо позитивної реакції, то вона важлива. Хоча б у формі флешмобів, організованих не лише в Україні, але й Британії.

 

Вечірні Вісті

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В Україні зарплати у топ-чиновників вже вище, ніж в Польщі
Next post Букмекеры назвали претендентов на Оскар 2020