Михайло Волинець: Потрібно врешті розв’язати проблему боргів підприємств зі сплати ЄСВ

Два мільярди гривень — обсяг сьогоднішньої заборгованості з перерахування ЄСВ (звісно за найскромнішими експертними оцінками).

У парламенті зареєстровано мій законопроєкт під номером 2724, що має розв’язувати багаторічну проблему накопичення боргів підприємств зі сплати Єдиного соціального внеску (ЄСВ) та безмірного зростання пені, штрафів за таку заборгованість.

Сотні економічно активних підприємств мають мільйонні борги по соцстрахівським внескам. Найбільш гостро ця проблема стоїть перед державними вугледобувними підприємствами, які тільки за офіційною статистикою заборгували до Пенсійного фонду понад 300 мільйонів гривень внесків і частина цих боргів датується 2015-м (!) роком.

Відтермінування сплати заборгованості з ЄСВ та списання пені та штрафів передбачені нашим проєктом Закону 2724 «Про внесення змін до розділу VIІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо реструктуризації заборгованості зі сплати платежів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Хоча законопроєкт має довгу назву — переслідує він цілковито конкретну ціль.

Прийняття цього закону дозволить отримати мільярдні надходження до Пенсійного фонду, фінансово оздоровити підприємства, а головне — відновити право працівників на повноцінні лікарняні та повну пенсію.

Законопроєкт №2724 лише один, але вкрай важливий елемент з комплексу законодавчих ініціатив з «виривання працівників із зони бідності».

То STOP боргова блокада ЄСВ.

Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Вадим Івченко: Питання української землі треба вирішувати винятково через референдум
Next post У фінальній версії законопроєкту про ринок землі не враховано ключові пропозиції аграріїв