Вторник , 31 Январь 2023
Политика

Професійні прес-секретарі в Україні наразі на вагу золота – журналіст

Завжди одним із самих актуальних питань в демократичній державі було, є і буде налагодження ефективної комунікації між владою та громадами. Населення має бути максимально проінформованим щодо основних досягнень органів влади, планів економічного розвитку та головних викликів, із якими доводиться працювати посадовим особам для реалізації реформ та змін, які призведуть до покращення життя суспільства.  

Про це на своїй сторінці у Facebook пише головний редактор UAINFO.ORG Сергій Палєха

Не останню роль в тому, щоб якісно та своєчасно інформувати населення про те, що відбувається в тому чи іншому Міністерстві, законодавчому чи виконавчому органі, силових відомствах, та що там казати, в Офісі Президента України, відіграють прес-секретарі. Від того, на скільки якісно та професійно виконуються ними свої обов’язки, залежить дуже багато. І, насамперед, те, чи будуть дії влади позитивно сприйматися населенням, чи зможуть заяви представників владних структур стати зрозумілими для суспільства.

Сьогодні в Україні на всіх рівнях відчувається суттєвий брак кадрів у галузі підготовки прес-секретарів. Не кожен готовий працювати, як кажуть в народі, “24 години на добу і сім днів на тиждень”. Дійсно, для того, щоб якісно виконати всі свої функції, прес-секретарю іноді доводиться працювати без вихідних і свят, а його робочий день найчастіше ненормований.
Основні труднощі у виконанні функцій прес-секретаря полягають в надзвичайній конфліктності цієї роботи.

Прес-секретар немов знаходиться між ковадлом і молотом. З одного боку, йому необхідно забезпечити виконання закону, що гарантує громадянам право на достовірну інформацію, з іншого – він повинен захищати інтереси особи або організації, від імені яких він виступає.

Оскільки до функцій прес-секретаря входить надання об’єктивних даних, він не має права, спілкуючись з журналістами, висловлювати свою точку зору. Тому що найголовнішою його функцією є взаємодія із засобами масової інформації, які, в свою чергу, поширюють отримані дані та роблять їх більш доступними для широкого загалу. І, здавалося би, саме така схема повинна працювати і забезпечувати максимальне доступне інформування населення про події, які відбуваються в Україні та за її межами, але…

На сьогоднішній день далеко не всі українці можуть збагнути що дійсно відбувається в нашій державі. Важко зрозуміти чому одні й ті самі події отримують абсолютно різні оцінки, чому деякі прес-секретарі вимушені відверто брехати, шукаючи виправдання своєму хазяїну, і тільки під тиском реальних фактів швидко змінювати інформацію на правдиву.
Все це відбувається не в останню чергу із-за того, що справжні знавці своєї справи та ті прес-секретарі, які професійно готові виконувати свої функціональні обов’язки наразі в Україні на вагу золота!

І саме для того, щоб українці мали змогу отримувати правдиву інформацію про те, що відбувається в нашій державі та врешті решт спробувати зрозуміти діючих політиків ГО “Інститут Свободи Слова” та ВО “Платформа Громадянських Ініціатив” спільно з провідними політологами, політичними експертами, знаними фахівцями своєі справи започатковують можливість для кожного, хто дійсно бажає зробити українських політиків зрозумілими для народу, стати професійними прес-секретарями!

Під час проведення “Школи прес-секретаря політика” кожен з учасників зможе поринути разом із Костянтин Матвієнко, Олег Саакян (Oleh Saakian), Олександр Сочка, Тарас Пастушенко та іншими справжніми патріотами України у курс лекцій та практичних семінарів, який буде тривати декілька тижнів.

Під час проведення “Школи прес-секретаря політика” можна буде отримати настанови щодо етикету, вміння ефективно працювати в соцмережах, впевнено триматися перед об’єктивами відеокамер, професійно та виважено надавати оцінку подіям та зрозуміти багато іншого, що дійсно допоможе стати справжніми знавцями своєї справи!

Приєднуйтеся до “Школи прес-секретаря політика” та реєстуйтеся на навчання! https://forms.gle/sdkQjpmkj9MXBWwt6

 

Головний редактор UAINFO.ORG Сергій Палєха
Facebook

 

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

“Табу нет, запросов также”: Нидерланды по F-16 для Украины

Никаких заявок на поставку американских самолетов Украине в Нидерланды не поступало.

Новый президент Чехии приедет в Украину: стало известно с кем

Новый президент чешского государства подтвердил, что собирается уехать в Украину.

16 миллиардов долларов Украине: рассмотрение многолетней помощи

Многолетняя помощь украинскому государству в 16 миллиардов долларов.

Кулеба заместитель председателя ОП: кадровые смены у власти

Президент анонсировал изменения в кадровой структуре властей Украины.