Вторник , 29 Ноябрь 2022
Политика

Журналісти розповіли, як латифундист Сольський просуває аграрні проекти в Раді

Давні партнери по аграрному бізнесу народний депутат “Слуги народу” Микола Сольський і глава Офісу президента України Андрій Богдан продовжують вести спільні справи, тепер уже на державному рівні.

Про це йдеться в матеріалі “Апострофа” – “Юристи-латифундисти“.

Сольський працював разом з Богданом в “Українському Аграрному Холдингу”, куди діючий глава ОПУ входив в якості одного із засновників. Також вчилися вони приблизно в один час у Львівському університеті. При цьому в 2018 році щодо СТОВ “Агро-Лучки” агрохолдингу Богдана і Сольского було відкрито провадження НАБУ, тоді вказувалося, що зловживання службовим становищем чиновників призвело до безкоштовної роздачі 1200 га землі. Детективи вказували, що інтересам держави було завдано збитків на суму 14 млн гривень. Також слід партнерів був помічений в доведенні до банкрутства держпідприємства “Дослідне господарство”, на землі якого претендував “Украгрохолд”, на думку журналістів, фейкове підприємство Сольского.

Слід зазначити, що на посаді народного депутата Сольський вже запропонував 9 законопроектів, які змінюють правила на ринку землі – її продажу, відчуження і так далі. При цьому він досі є чинним латифундистом, у чому може простежуватися конфлікт інтересів.

Також журналісти звертають увагу на прискорену процедуру голосування – “турборежим”, завдяки якому Сольський зміг домогтися прийняття ряду ініціатив, в тому числі і відкриття ринку землі. При цьому в Раді крім “Слуги народу” є ще одна група депутатів, які готові підтримувати будь-які його ініціативи – лобі співвласника агрохолдингу “Кернел” Веревського. Один з представників цієї групи – Олексій Мушак, отримав посаду радника прем’єр-міністра Олексія Гончарука із земельних питань.

За інформацією ЗМІ, таким чином, співпраця з аграрних ініціатив виглядає так: Богдан просуває законопроекти по ОП, Сольський їх вносить, Мушак “радить” Гончаруку, комітет потрібні законопроекти підтримує, Верховна Рада в “турборежимі” їх приймає. При цьому думки фермерів, селян і рядового населення не враховуються.

apostrophe.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме