Четверг , 25 Апрель 2024
Политика

Оксана Савчук: Ніхто не може позбавити український народ його основного національного багатства

Позафракційний народний депутат Оксана Савчук у своєму виступі з трибуни Верховної Ради нагадала, що згідно зі статтями 13 та 14 Конституції України земля є об’єктом права власності українського народу і основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

«Ніхто не може позбавити український народ його основного національного багатства. Ніхто – це означає: ні парламент цього скликання, ні наступного. Тому що земля – це власність наших майбутніх поколінь…

Давайте трішечки заглянемо в минуле. Ми вже забули, що в Україні був Голодомор, коли українці не мали у власності своєї землі. І вони гинули…

Давайте згадаємо, як німці ешелонами вивозили український чорнозем до себе, чудово розуміючи, що наша земля має неабияку цінність. І сьогодні ми говоримо про те, що її потрібно вільно виставити на ринок. Та давайте ми будемо реалістами. А реальність полягає в тому, що не зможе сьогодні український фермер конкурувати за землю… Він не зможе купити її на аукціоні, мати  вільний доступ до кредитів…  

Я представляю Західну Україну. І ви знаєте, дуже багато моїх знайомих  вже завтра готові поїхати на заробітки чи до Польщі, чи до Чехії, і їх там радо приймуть і нададуть всі умови…

Але що ми навзамін пропонуємо? Ми пропонуємо великим агрохолдерам та іноземцям купити нашу землю, бо законопроект каже, що першочергове право на викуп землі мають ті, хто останні три роки її орендує. А ви чудово знаєте, хто орендує українську землю: є дрібні підприємці, але є і великі агрохолдери…

Таке суспільно важливе питання, як українська земля, не може обговорюватися в таємному режимі за вісім хвилин на комітеті… Коли посміхалися та говорили: «Ви знаєте, що би ви тут не казали, рішення уже прийнято»…

Ви дуже добре пам’ятаєте, як на початку 1990-х сказали,  що потрібно приватизувати українські підприємства. Натомість що ми отримали? Важливі стратегічні об’єкти перейшли до приватних рук за безцінь.

Ви кажете, що приватна власність – це добре. То чому в Новояворівську досі немає тепла? А тому що котельня приватна, а не державна.

Ви кажете, що ми будемо сильнішими. Ми вже здали ядерну зброю. І коли прийшла до нас війна, ми про це пошкодували.

Ви кажете, що ми будемо мати рівні можливості. Ми не будемо мати рівних можливостей на українській землі, якщо її куплять іноземці. Та вони тільки того й прагнуть, щоб ми відкрили цей ринок, аби  прибрати собі наші якісні  чорноземи. Давайте будемо реалістами…

Якщо ми проаналізуємо, що відбувається у світі і на що зараз роблять ставки, то зрозуміємо – на аграрний сектор… І коли ми сьогодні шукаємо свою місію, то повинні робити ставку на те, щоб  у нас розвивалося і тваринництво, і садівництво, і рослинництво,  і зернові вирощувалися. Щоб наші українці мали можливість жити і виробляти продукти на нашій українській землі, щоб вони могли брати кредити і купувати техніку. І тоді вони захочуть залишитися вдома…», – зазначила парламентар.

 

«Вечірні Вісті»

 

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

США могут отправить Украине транш вооружения спустя несколько дней после подписания закона

Первую партию военной помощи, переданной США могут доставить в Украину уже через...

Европарламент планирует оценить «выборы в России» на следующей неделе

Действующие депутаты Европарламента планируют проголосовать за резолюцию о "президентских выборах" на территории...

«Позитивные сигналы по ПВО», — Германия на заседании Совета Украина-НАТО

Немецкое государство рассказало о "позитивных сигналах" по ПВО для ВСУ.

Греция хочет создать себе ПВО, основываясь на “Железном куполе”

Греция планирует начать разработку системы противовоздушной обороны аналогичную израильскому "Железному куполу".