Труба: Справи Майдану будуть розслідувати ще довше

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба поскаржився, що через нестачу слідчих розслідування справ Майдану, які передадуть ДБР із прокуратури, затягнуться. 

“З 20 листопада усі провадження, які не завершені прокуратурою, перейдуть до інших правоохоронних органів. У тому числі, до ДБР.

Серед них – розслідування злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 роках. Справи Майдану. 5 тисяч томів матеріалів, які будуть передані новим слідчим. 5 років розслідування, які потрібно відмотати назад та дослідити з самого початку.

На якийсь час це зупинить розслідування.

Проблема полягає ще в тому, що в ДБР катастрофічно не вистачає слідчих…”

Труба нагадав, що 20 листопада 2019 року прокуратура більше не буде вести досудове розслідування в кримінальних провадженнях. Від 20 листопада за прокуратурою залишиться лише функція процесуального керівництва.

Директор ДБР пояснив, що закон обмежує кількість працівників, які можуть працювати в ДБР – 1500 людей по всій Україні разом зі слідчими, оперативниками та держслужбовцями.

Наразі на одного слідчого навантаження – понад 100 проваджень.

Труба повідомив, що розслідувати справи Майдану у ДБР буде окремий підрозділ, але якщо його сформують з чинних слідчих, то це сповільнить розслідування в інших провадженнях.

Він закликає у максимально стислі терміни у 2-му читанні прийняти зміни до закону про ДБР, якими скасовується гранична чисельність працівників бюро; запроваджується спрощена конкурсна процедура для слідчих ГПУ, які розслідують “справи Майдану”.

pravda.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Презентуємо трейлер нової кримінальної комедії Гая Річі
Next post В Европе субсидирование бизнеса и гранты инвесторам являются нормальной практикой, – эксперт