Четверг , 2 Февраль 2023
Политика

«Батьківщина» підтримала законопроєкт №2045-1, що надає статус та соціальні гарантії добровольцям-захисникам України

«Батьківщина» підтримала законопроєкт №2045-1, що надає статус та соціальні гарантії добровольцям-захисникам України.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції» був підтриманий у першому читання 323 парламентарями. Також Верховна Рада 318 голосами вирішила, що документ будуть доопрацьовувати до другого читання за скороченою процедурою.

Народний депутат від фракції “Батьківщина” Валентин Наливайченко, виступаючи з трибуни парламенту, зазначив: «Сьогодні час сказати слово на захист українських добровольців, підтримати кожного, хто захищає країну. Ті, хто захистили нас, мають бути сьогодні захищені нами. Завдання депутата – захистити захисника… Нас тут – 416 депутатів. Я думаю, що можемо та маємо вдвічі більше зробити для них, підтримавши добровольчий рух в Україні. Кожен має стати видимим, шанованим в нашій державі».

Як зауважив зі свого боку народний депутат від «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, законопроект визнає добровольців й впроваджує механізм, відповідно до якого людям, які захистили український кордон у 2014 році та на початку 2015-го, надається статус учасників бойових дій.

«В залі тривали суперечки: хто автор цього законопроєкту. Тому мушу повідомити, що його писали добровольці та волонтери, які впродовж останніх п’яти років очікували надання статусу учасників АТО. Саме на їхні плечі на початку російсько-української війни лягла відповідальність за мир та  підтримку морального духу військовиків», – наголосив він.

Як зазначено в пояснювальній записці, проєктом запропоновано доповнити Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», додавши до переліку учасників бойових дій осіб, які добровільно захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і безпосередньо виконували бойові завдання антитерористичної операції в районах її проведення не менше ніж 30 календарних днів, у взаємодії із ЗСУ, МВС України, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

Крім того, законопроєктом також пропонується поширити відповідні державні соціальні пільги та гарантії на цих осіб та членів їх сімей.

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Новости по теме

“Табу нет, запросов также”: Нидерланды по F-16 для Украины

Никаких заявок на поставку американских самолетов Украине в Нидерланды не поступало.

Новый президент Чехии приедет в Украину: стало известно с кем

Новый президент чешского государства подтвердил, что собирается уехать в Украину.

16 миллиардов долларов Украине: рассмотрение многолетней помощи

Многолетняя помощь украинскому государству в 16 миллиардов долларов.

Кулеба заместитель председателя ОП: кадровые смены у власти

Президент анонсировал изменения в кадровой структуре властей Украины.