Бюджет медицини сформований на цифрах попередніх років, а тому навряд чи можна очікувати радикальних і швидких змін.
Про це вчора після засідання комітету з питань здоров’я нації, на якому розглядали бюджет на наступний рік, заявив перший заступник голови комітету, народний депутат фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.
За його словами, Мінфін не знає, де взяти гроші на зарплату медикам, у фонд якої закладають вдвічі менше, ніж потрібно. Також невідомо, хто фінансуватиме комунальні послуги та зарплату немедичного персоналу медзакладів, адже на міжбюджетні трансфери закладають вдвічі меншу суму, ніж закладали у 2019 році – 7,9 млрд грн. Це – тільки четверта частина від потреби.
«На українську медицину потрібно щонайменше 260 млрд грн, а у бюджет поки закладають лише половину – 131,8 млрд грн. Нова влада ще не освоїлася і не може швидко знайти гроші. Тому єдиний спосіб наповнити бюджет медицини – змінити принцип фінансування галузі та запровадити додаткове джерело – обов’язкове медичне страхування», – заявив представник «Батьківщини».
Валерій Дубіль відзначив, що нарешті комітет працює в діалозі з МОЗом, а тому зараз є всі шанси дати українській медицині шанс і на життя, і на розвиток: «Приємно бачити на комітеті Міністра охорони здоров’я. І вдвічі приємно, що вона чує і важкохворих пацієнтів. З її слів, на часі запуск трансплантології в Україні: вже фактично готовий до старту електронний реєстр донорів, ведуться переговори з клініками», – розповів нардеп.
Окрім того, він подав правку до бюджету про збільшення фінансування програми лікування за кордоном на понад 400 млн грн, про збільшення фінансування на 237 млн грн Національної академії медичних наук.
Щодо бюджету загалом, народний обранець вважає, що оскільки він сформований на цифрах попередніх років, навряд чи щось радикально і швидко зміниться, але потрібно починати діяти комплексно.
Leave a comment