Воскресенье , 4 Декабрь 2022
Политика

Микола Стрижак: На найбагатших землях світу мають проживати найзаможніші селяни Європи

Україна давно взяла курс на євроінтеграцію. Тому при запровадженні земельної реформи, як і в багатьох країнах Європи, варто використовувати класичну модель, за якої сімейні фермерські господарства об’єднані в потужну обслуговуючу кооперацію. Для її запровадження потрібно розробити поетапний план дій та вказати, які ресурси будуть включені: доступ до ринку фінансів, доступ до ринку збуту, доступ до технологій і доступ до особливого інструменту виробництва, яким, власне, є земля.

Про це у коментарі “ВВ” повідомив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Микола Стрижак.

Натомість нам нав’язують аргентинсько-бразильську модель, через яку в цих країнах, де знищувалося село й селянство, а вартість гектару землі є найдешевшою, панують голод та злидні.

В Болгарії, де було запущено вільний ринок, фактично 22 іноземці скупили всю сільськогосподарську землю. В результаті на сьогоднішній день кукурудза, соняшник, ріпак та соя вивозяться з країни, а болгарський перець та інші овочі завозяться туди з Туреччини, де свого часу провели класичну реформу і в них вистачає і на свої потреби, й на продаж до інших країн.

Як свідчить світовий досвід, якими б шляхами реформ не рухались країни, з часом вони повертаються саме до класичної моделі: держава починає викуповувати землю, стимулювати створення фермерських господарств й повертається до основного призначення – забезпечення продовольчої безпеки держави. Вважаю, що на найбагатших землях світу мають проживати найзаможніші селяни Європи, але це можливо за умови проведення земельної реформи в європейському класичному стилі. 

 

Вечірні Вісті

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

Фристайл, керлинг и хоккей: расписание Олимпиады на 3 февраля

3 февраля начнется второй день зимних Олимпийских игр в Пекине. Просмотров: 1 806

Бывший нападающий “Динамо” и “Карпат” перешел в клуб испанской Примеры

Лукас Перес ФК “Кадис” из испанской Примеры объявил о подписании 33-летнего форварда...