Пятница , 3 Февраль 2023
Политика

Вадим Івченко: Що потрібно зробити для капіталізації аграрних угідь

“Батьківщина” пропонує своє бачення та ряд кроків щодо капіталізації аграрних угідь, де головним об’єктом має стати саме людина, а не тонна чи гектар.

Про це на своїй сторінці в “Фейсбуці” написав народний депутат від фракції “Батьківщина” Вадим Івченко. 

1. Негайна передача всіх сільськогосподарських земель сільським територіальним громадам, де буде справжня, а не бутафорна децентралізація. Мільйони гектарів отримають надійного контролера і розпорядника найбільшого ресурсу.
2. Громади повинні невідкладно інвентаризувати отримане багатство: вони мають знати хто обробляє землю, якими культурами займається, кому платить податки, на яких умовах господарює і т. д. Мета – вивести у прозору площину кожний оброблений гектар і кожного суб’єкта господарювання. Всі повинні бути в рівних умовах!
3. Держава має провести повну інвентаризацію земель: лише після цього на конкурентних засадах передати в оренду на тривалий термін вільних угідь, або продовжити оренду ефективним діючим господарям. Суспільна вигода очевидна – орендар платить податки, які йдуть громаді на соціальний розвиток (а це десятки мільярдів гривень, яких вони ніколи не бачили!), орендарі спокійно планують своє майбутнє на тривалий термін, земля у власності держави в особі місцевої громади.
4. Визначити головний елемент можливого ринку землі: “Максимальне сприяння створенню невеликих сімейних ферм!”.
5. Терміново створити державний селянський банк для кредитування фермерства під 2-3% річних (замість корупційних мільярдних дотацій латифундистам), підтримки неминучої в цих умовах кооперації, переробки, заохочення експорту, пільгового страхування, лізингу, малої механізації тощо.
Це, на наш погляд, по справжньому системний державницький підхід до проблеми, яка охоплює в комплексі всі питання, де в основі не торгівля землею, не гектари, тонни, прибутки, а людина, як найбільша цінність, за якою йдуть гроші, показники і, безумовно, доглянута земля.

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

Главная тема, заседание – это вступление Украины в Европейский Союз.

Главная тема, заседание – это вступление Украины в Европейский Союз.

“Табу нет, запросов также”: Нидерланды по F-16 для Украины

Никаких заявок на поставку американских самолетов Украине в Нидерланды не поступало.

Новый президент Чехии приедет в Украину: стало известно с кем

Новый президент чешского государства подтвердил, что собирается уехать в Украину.

16 миллиардов долларов Украине: рассмотрение многолетней помощи

Многолетняя помощь украинскому государству в 16 миллиардов долларов.