Синоптикиня пояснила, що спричинило повінь на Заході України

Причиною повеней на Заході України поряд із вирубкою лісів стали сильні затяжні дощі й паводки

Про це повідомляє Наталка Діденко.

«У зв’язку зі складною гідрологічною ситуацією на Заході України почастішали зловтішні коментарі, що, мовляв, так їм і треба за вирубку лісів. Справді, ліси нищать жорстоко, і справді деякі місцеві мешканці безвідповідально та безсовісно беруть у цьому участь», — зазначила синоптикиня, але водночас наголосила, що треба брати до уваги таке.

Читайте також: Ситуація критична, затоплення перевершує мастшаб 2008 року — Шмигаль

На заході країни вже тривалий час ідуть сильні дощі, у зв’язку з чим ґрунт так перенасичений вологою, що зриваються селеві потоки, річки виходять із берегів.

Усе це призводить до руйнування інфраструктури, знищення людського майна, худоби, смерті людей.

Діденко зауважила, що природа не може вічно затримувати небезпечні процеси, незалежно від лісистості. За її словами, дощі ллють, із невеликими перервами, уже місяць, а паводки й повені для цих районів — явище типове.

Синоптикиня нагадала, що в червні 1969 року в басейнах Дністра, Прута, Тиси трапився потужний паводок, який вважають найвищим. Подекуди кількість опадів складала 150-250 мм за 24 години (це 1,5-2,5 місячної норми).

Читайте також: Через зсув ґрунту в Карпатах зникло озеро. ФОТО

У травні ж 1970-го на території Закарпаття стався сильний паводок, зумовлений інтенсивними дощами, коли рівень води на Тисі підвищився на п’ять-шість метрів. Тячів тоді затопило, прорвало дамбу, житловий фонд був пошкоджений на 90%, загинули люди.

При цьому Діденко слушно зауважила, що «лісів тоді було значно більше».

Синоптикиня закликала українців не заганяти всіх людей «у своїй уяві під один дах», а всім, хто зловтішається з людського горя, порадила «озирнутися позад себе, забрати недопалок із сухої трави, прибрати автомобіль із паркової зони чи дитячого майданчика, не дихати в сусідову потилицю у транспорті» тощо.

Водночас Діденко наголосила, що «ніхто не вітає бездумну та варварську вирубку карпатських лісів», але «бути людьми ніколи не зайве».

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Станет ли накопительная пенсионная система страховкой от нищеты?
Next post На Киевщине могут усилить карантин – назвали условие