Суббота , 1 Апрель 2023
Происшествия

Рейдери тероризують нідерлндську компанію

В агропідприємства зі 100% нідерландськими інвестиціями рейдери відібрали 207 га землі і ще й вимагають сплатити понад 6 млн грн за нібито завдані збитки. Причиною конфлікту стали 207 га землі, які в іноземного інвестора Яна Теодора Дірка обманним шляхом відібрало українське товариство з обмеженою відповідальністю.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської Аграрної Ради. 

Компанії нідерландського інвестора працюють в Ізяславському районі Хмельницької області. Загальний земельний банк – 6 тис. га. Як розповіла юрист компаній Леся Хом’як, рейдером є колишній директор даних чотирьох підприємств, який впродовж 2014-2018 років переуклав на свою  ТОВ договори оренди та договори емфітевзису (довгострокове право на чуже майно) на 98 земельних ділянок площею 207 га.

 «Як директор наших підприємств він знав, у кого з селян закінчуються договори з компаніями і переуклав їх не з нами, а зі своєю фірмою. Наприклад, термін дії деяких договорів на земельні ділянки спливав наприкінці грудня 2018 року, а директор протягом січня-березня 2019року їх переоформив на себе», – пояснює Леся Хом’як.
Однак, ще до того, як договори було переукладено, компанії Яна Дірка засіяли ці землі у жовтні 2018 року сільськогосподарськими культурами, – озимими ріпаком, ячменем, пшеницею, часником і квасолею.

 Наразі розпочався збір часнику і на більшій його території компанії іноземного інвестора урожай зібрали. Однак, за урожай на 10 га спалахнула суперечка. Представники ТОВ перешкоджають техніці інвестора  зайти на поле, доводячи, що це їхній урожай, оскільки вони мають договори оренди на дані землі. Більше того – вимагають, щоб їм сплатили кошти за нібито завдані збитки, мотивуючи це тим, що вони наразі не можуть користуватись привласненою землею і, відповідно, не можуть отримувати прибуток. 

«На полі їхні представники сказали, щоб ми сплатили їм 369 тисяч збитків за 2018 рік і по 20 тисяч за кожен гектар за 2019 рік. Виходить, лише за 2019 рік треба заплатити близько 6 мільйонів гривень. За що? Сільськогосподарський рік ще не закінчився, ми культури сіяли і маємо право їх зібрати», – наголошує виконавчий директор компаній Надія Стасюк.

Наразі керівництво фірми написало відповідні заяви до поліції. Також звернулись до Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Президента України та обласного керівництва.

 

Вечірні Вісті

Leave a comment

Добавить комментарий

Свежие новости

Погода