Неділя , 9 Березень 2025
Іл-76
Головне

В РФ утилізують Іл-76, який мав «глушити» навіть Patriot

У Росії вирішили утилізувати рідкісний літак радіоелектронної боротьби Іл-76ПП, здатний теоретично придушувати роботу систем ППО, включаючи Patriot.

У Росії вирішили утилізувати рідкісний літак радіоелектронної боротьби Іл-76ПП, здатний теоретично придушувати роботу систем ППО, включаючи Patriot. Цей літак був побудований в єдиному екземплярі в 1980-х роках, але так і не вийшов у серійне виробництво, повідомляють «Вечірні Вісті» із посиланням на Defence Express.


Літак розроблявся на базі транспортника Іл-76МД та оснащувався системою РЕБ «Ландиш», яка також використовувалася на Су-24МП. Однак установка «Ландиша» на Іл-76ПП потребувала додаткових джерел живлення, включаючи два авіаційні генератори. Попри це, потужності виявилося недостатньо, а розробники зіткнулися з проблемами електромагнітної сумісності обладнання.

У результаті Іл-76ПП не зміг виконувати свої завдання і був списаний. З 1993 року він перебував на зберіганні в Іркутську, і про нього згадали лише у 2024 році, коли виникла потреба звільнити місце на аеродромі. Цей випадок підкреслює труднощі російської авіаційної промисловості, яка, попри випуск 24 нових бойових літаків у 2024 році, насилу компенсує свої втрати. РФ раніше не повідомляла про військовополонених з Іл-76.

До цього суд Дніпра заочно засудив ексватажка “ЛНР” Плотницького до довічного ув’язнення за збиття Іл-76.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Eutelsat веде переговори з ЄС щодо збільшення супутникового доступу до інтернету в Україні

На тлі зростання акцій компанії з’явилися припущення, що супутники OneWeb можуть стати...

Як ризик допомагає досягати успіху: порада гендиректора Snowflake

Порада, яка може здатися нелогічною на перший погляд, здатна докорінно змінити ваш...

Як досягти справжнього успіху? Урок від Воррена Баффета

Воррен Баффет, один із найвидатніших інвесторів сучасності, стверджує, що справжній успіх визначається...

Як Богдан «Тавр» розвивав «Азов»: шлях від піхотинця до начальника штабу

Шлях Богдана «Тавра» Кротевича у «Азові» розпочався у 2014 році, коли Україна...