У рамках закону “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні та деколонізації топоніміки” Кабінет Міністрів здійснив переименування сотень географічних об’єктів, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на постанову від 17 січня 2025 р. № 49 “Про перейменування деяких географічних об’єктів”.
Серед змін — в Самарівському районі Дніпропетровської області ботанічний пам’ятник природи “Дуб пам’яті Леніна” отримав нову назву — “Козацький дуб”.
Балка “Кацаповка” в Кам’янському районі Дніпропетровської області була перейменована в балку “Зелена”.
Згідно з постановою, змінено також низку топонімів, які раніше носили імена радянських діячів, зокрема “Ленінське”, “Клари Цеткін” та “Пушкінське”, тепер вони отримали назви “Козацьке”, “Степове”, “Полеве” та інші.
Крім того, уряд змінив назви десятків об’єктів на тимчасово окупованому Кримському півострові, повернувши історичні кримськотатарські топоніми. Наприклад, урочище “Авроровка” стало “Башбек”, річка “Воронцовка” — “Кучук-Чатирлик”, а “Кутузовський фонтан” отримав назву “Сюнгю-Су”.
Нагадаємо, що в 2023 році Верховна Рада України ухвалила зміни до закону “Про географічні назви” для деколонізації топоніміки та врегулювання використання географічних назв у населених пунктах України.
За результатами опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, 71% українців підтримують демонтаж пам’ятників, пов’язаних з Росією, а понад 65% вважають за потрібне перейменувати вулиці в Україні, що містять російські чи радянські назви. Раніше Кабмін звільнив заступника міністра оборони.
Також Кабмін змінив склад правління “Укрзалізниці”.
Leave a comment