Четвер , 7 Серпень 2025
Ілюстративне фото
Головне

Командир РФ отримав 12 років за катування мирних жителів у Ягідному

Командир РФ отримав 12 років за катування цивільних осіб у школі Ягідного, де росіяни використовували людей як "живий щит" під час окупації.

Командир збройних сил Росії, який віддав накази на жорстоке поводження з цивільним населенням, отримав 12 років позбавлення волі. Це рішення ухвалив суд за публічного обвинувачення Чернігівської обласної прокуратури, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Офіс генпрокурора.

Військовий злочин у школі Ягідного

Капітан збройних сил РФ, який мав позивний “Клен”, керував діями своїх підлеглих під час окупації села Ягідне Чернігівського району. Він віддав наказ утримувати 369 мирних жителів у підвалі місцевої школи, серед яких було 69 неповнолітніх. Цих людей використовували як “живий щит”, аби прикрити командний пункт від можливого наступу Збройних Сил України.

Через нелюдські умови утримання та відсутність медичної допомоги в підвалі загинули 10 людей. Командир особисто примушував людей до підвалу, погрожуючи їм вбивством, і вчиняв інші незаконні дії.

Окупація Ягідного і злочини РФ

Село Ягідне перебувало під російською окупацією близько місяця і було звільнене українськими військовими 30 березня 2022 року. За кілька днів після окупації російські війська встановили свій штаб у місцевій школі і вивезли понад 300 осіб, у тому числі дітей, до підвалу.

Згодом стало відомо, що президент Володимир Зеленський відвідав Чернігівську область, зокрема Ягідне, де місцеві жителі розповідали про умови перебування під російською окупацією.

Раніше суд засудив 15 російських військових до тюремного ув’язнення за катування мирних жителів у Ягідному, що стали частиною злочинів російських військ під час окупації.

Раніше ми писали про те, що СБУ спіймала злочинців.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

США та НАТО готуються до масштабного постачання зброї для України: що очікувати в найближчі тижні

США та НАТО готуються до масштабного постачання зброї для України, і перші...

Україна спільно з компанією Axon розпочинають обмін досвідом в боротьбі з БпЛА

Американська компанія Axon готова поділитися досвідом у протидії БпЛА з Україною. Технології...

Помер Леонід Яковишин: ким був Герой України та аграрний магнат

Помер аграрій Леонід Яковишин, Герой України, який побудував мавзолей за $3 млн.

Росія завдала нічного удару по Україні: “Усі об’єкти уражені”

Росія завдала нічного удару по Україні, заявивши про "високу точність" ударів. Українські...