П’ятниця , 18 Квітень 2025
Ілюстративне зображення
Економіка

Уряд веде переговори з ЄС для тимчасового виключення України з дії екологічного мита СВАМ, – Гринчук

Україна розглядає можливості для зниження впливу вуглецевого мита CBAM на своїх виробників, зокрема обговорює тимчасове вилучення українського експорту з-під цього заходу з форс-мажорних причин.

Україна розглядає можливості для зниження впливу вуглецевого мита CBAM на своїх виробників, зокрема обговорює тимчасове вилучення українського експорту з-під цього заходу з форс-мажорних причин, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на “Мінпром“.

Міністр екології Світлана Грінчук зазначила, що експорт електроенергії може бути виключений із CBAM завдяки інтеграції до ENTSO-E. Також у ЄС тривають обговорення щодо сфер, які торкнеться мита, та можливі зміни з урахуванням нового складу Єврокомісії.

Видання Politico раніше зазначило, що, незважаючи на підтримку України, мито CBAM може щороку обходитися країні в 1,4 млрд євро. Цих збитків можна уникнути через переговори з ЄС про відстрочку, враховуючи умови війни. За даними GMK Center, до 2030 року Україна може втратити 5 млрд доларів ВВП через CBAM, тому критично важливо домогтися тимчасового визволення для українських виробників. Прайс-кепи можуть стати бар’єром при імпорті електроенергії з ЄС.

Україна та ЄС домовилися збільшити імпорт електроенергії взимку.

Leave a comment

Залишити відповідь

Погода

Related Articles

Ціни на нафту під адміністрацією Трампа: прогноз Міністра енергетики США

Міністр енергетики США, Кріс Райт, висловив очікування, що в умовах адміністрації Трампа...

Трамп потроїв мита на дешеві товари з Китаю: Temu і AliExpress під ударом

США значно збільшили мита на товари з Китаю, зокрема на дешеві товари,...

Понад 50 країн вестимуть переговори зі США після запровадження тарифів Трампа

США готуються до низки торговельних переговорів з більше ніж 50 країнами. Основною...

У НКРЕКП пропонують переглянути вечірні прайс-кепи за зразком ЄС

В Україні необхідно оновити підхід до встановлення граничних цін (прайс-кепів) на ринку...