П’ятниця , 9 Травень 2025
Ілюстративне фото
Економіка

У НКРЕКП пропонують переглянути вечірні прайс-кепи за зразком ЄС

В Україні необхідно оновити підхід до встановлення граничних цін (прайс-кепів) на ринку електроенергії, особливо у вечірні години пік.

В Україні необхідно оновити підхід до встановлення граничних цін (прайс-кепів) на ринку електроенергії, особливо у вечірні години пік. Таку позицію озвучив член Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Руслан Слободян під час засідання Комітету Верховної Ради з питань енергетики, повідомляють “Вечірні Вісті” з посиланням на Руслана Слободяна.

На думку Слободяна, ціни у вечірні години вже близькі до поточних граничних значень, однак варто рухатися до гнучкішої моделі, яка базується на європейських підходах до формування цін. У тому числі це може передбачати можливість виникнення від’ємних цін на ринку електроенергії, як це відбувається у країнах ЄС.

“Щодо вечірнього періоду — там ціни вже наближаються до встановленого рівня. Ми маємо орієнтуватися на європейську практику і бути готовими до того, що ціни можуть опускатися нижче нуля”, — зазначив представник регулятора.

Обговорюють скасування обмежень на міжсезоння

Окрім вечірніх годин, Слободян запропонував переглянути підходи до прайс-кепів і в інші періоди року. Зокрема, він висловив ідею скасування верхніх та нижніх цінових обмежень на весняно-осінній період, коли попит на електроенергію є стабільнішим.

“Можливо, на перехідні сезони варто взагалі зняти прайс-кепи, щоб ринок працював вільніше”, — додав він.

Процес реформування ще триває

Нагадаємо, що ще 4 грудня 2023 року НКРЕКП ініціювала процедуру перегляду граничних цін, однак остаточне рішення досі не було ухвалене. Обговорення цього питання триває як у межах регулятора, так і на профільних комітетах Верховної Ради.Раніше народні депутати та енергетичні експерти неодноразово закликали Нацкомісію скасувати прайс-кепи, наголошуючи, що жорстке регулювання обмежує імпорт електроенергії з країн Європейського Союзу, особливо в умовах дефіциту енергії в Україні.

Раніше НКРЕКП схвалила приховану абонплату.

Leave a comment

Залишити відповідь

Свежие новости

Погода

Related Articles

Цінові обмеження стримують розвиток енергетичного ринку та імпорт в Україні

Цінові обмеження на ринку електроенергії в Україні ускладнюють завезення комерційної електричної енергії...

ОПЕК+ планує збільшити видобуток нафти на 411 000 барелів на день

ОПЕК+ вирішила збільшити видобуток нафти в червні на 411 000 барелів на...

Боргова криза гальмує розвиток енергоринку України, – аналіз Центру Разумкова

Український енергетичний сектор стикається з серйозними проблемами через величезну заборгованість, яка охоплює...

Газовий ринок потребує конкуренції для залучення імпорту

Для стабілізації цін на газ та залучення імпорту необхідно забезпечити відкриту конкуренцію...