Бортнік: Простежується бажання керівництва «Нафтогазу» урвати грошей з кишень українців, паралельно спровокувавши хвилю інфляції

«Вчора Вітренко заявив, що потрібно підвищувати ціни й переходити на біопаливо, бо в Європі по 40 тис. грн./1тис. м3 а у нас населенню 8 тис. грн./1тис. м3», — про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише політолог Руслан Бортнік, інформує UAINFO.org.   

«1. Так ось, 40 тис. грн. — це ціна термінових контрактів, 80% контрактів в Європі довготривалі — й вартість газу по ним (дуже середня) 300-600 дол. США — 8-14 тис. грн. (є і по 150). А ніякі не 40!!! Навіть на 2022 рук контракти виросли лише до 732 дол. США — 20 тис. грн. — ніякими 40 там і не пахне.

2. По друге: споживання газу в Україні складає біля 30 млрд. м3 в рік, а добування — 20 млрд.м.3. З них населення — 8 млрд, + компанії житлово-комунального господарства — 5 = загалом 13 млрд.м3. Собівартість цього газу — 2-5 тис. грн. Свого газу вистачає для населення та ЖКГ — не вистачає для економіки.

Тому жодної доцільності підвищувати ціну для населення немає (можна навіть знижувати), й економічної також, натомість простежується бажання керівництва Нафтогазу урвати з кишень українців, паралельно спровокувавши хвилю інфляції і вбиваючи виробництво, користуючись інформаційним хайпом», — завершує політолог.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post В КНДР запретили смеяться и пить алкоголь на 11 дней
Next post Казарін: Ви ніколи не замислювалися, чому в Росії не носять національний одяг?