Валютний ринок відреагував на нового голову НБУ знеціненням гривні

Сьогодні, 16 липня, опівдні НБУ встановив довідкове значення курсу 27 гривень 28 копійок за долар. Це на 18 копійок більше за офіційний курс на сьогодні

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

На українському міжбанківському валютному ринку котирування станом на 12:15 встановилися на рівні 27 гривень 30-32 копійки за долар, вказує Finance.ua.

Читайте також: МВФ зробив попередження Зеленському

«На торгах щодо долара бачимо зростання попиту на фоні стриманої пропозиції. Частина продавців вичікує максимально високих котирувань і тому не поспішає укладати угоди. Це відбивається на поведінці курсу», — зазначили експерти сайту «Мінфін», які в ранковому прогнозі не передбачали вихід котирувань вище від показників 27,3 гривні за долар.

16 липня Верховна Рада підтримала запропоновану президентом України Володимиром Зеленським кандидатуру Кирила Шевченка на посаду голови НБУ.

У широкому коридорі 26,5-27 гривень за долар національна валюта перебувала понад два місяці — від кінця квітня до початку липня.

Читайте також: Україна опинилися на роздоріжжі між Швейцарією та Ліваном

Зроблена 1 липня заява ексголови НБУ Якова Смолія про відставку через політичний тиск на нього спричинила зростання котирувань до 27 гривень 20 копійок за долар і навіть вище. Упродовж кількох торгових сесій ситуація стабілізувалася, але цього тижня котирування знову стали вищими за 27 гривень за долар.

Володимир Зеленський гадає, що через завищений, на його думку, курс гривні щодо долара США українські підприємства «недоотримали мільйони й закрилися».

«Ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім, що як ми можемо жити, якщо в нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня, ви бачите, яка в нас», — сказав президент на зустрічі з представниками бізнесу Чернівецької області 8 липня.

«Вечірні Вісті»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Захватчики установили запрещенную взрывчатку возле поселка на линии разграничения. ФОТО
Next post Бутусов: Кличко можно досрочно поздравить с победой на выборах