Дорошенко: Нині пропонується дозволити передавати продукти в зоопарки та притулки для тварин безкоштовно

«Асоціація постачальників торговельних мереж внесла пропозицію до Міністерства розвитку економіки щодо законодавства про можливу безкоштовну передачу продуктів харчування, термін придатності яких закінчився, або продажу таких продуктів на корми тваринникам». Діюче законодавство передбачає утилізацію таких продуктів. Така утилізація є платною та виконується спеціалізованими організаціями»,- про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

«Частину продуктів виробники переробляють, якщо це є безпечним і дозволено. Але на практиці більшу частину продуктів, яка залишилася після закінчення терміну придатності, не утилізують, а використовують повторно, або викидають на смітники та звалища. Цього року ми вперше бачили продукцію, яку викидали фермери через неможливість її реалізації, оскільки ринки були закриті. Тому створилися умови для вирішення цього питання.
Пропонується дозволити передавати продукти в зоопарки та притулки для тварин безкоштовно. На сьогодні, за діючим податковим законодавством, торговельна мережа, або компанія, яка хоче передати зоозахисникам продукти, повинна сплатити податок на прибуток із усієї суми продуктів, які передаються, а не з суми прибутку. І це стає на заваді всім, хто хоче стати благодійником. Зміни дадуть можливість отримувати їжу в достатній кількості всім, хто опікується тваринами.
Другий напрямок — це корми для тварин. Сучасні технології дозволяють все, що не з’їла людина, перетворити на корм для свиноводів. Вартість таких відходів 2000грн за тону. Є тіньовий ринок таких кормів, але їх кількість недостатня. І це стримує розвиток свинарства, де Україна залишається імпортером. Ми завжди були імпортерами м’яса, а декілька років тому стали ще й великим імпортерами сала.
На он-лайн нараді, яка відбулася 26 травня, у Міністерстві розвитку економіки проти ідеї не було висловлено суттєвих зауважень ні з боку торговельних мереж, ні з боку профільних асоціацій. Пропозицію можуть бути внесені до проект Закону «Про торгівельну діяльність харчовими продуктами», або до інших, уже діючих, законів», — завершує експерт.

«Вечірні Вісті»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Previous post Кочетков: Жадный беспринципный дилетантизм, бессмысленная кадровая чехарда, отсутствие стратегии и тактики, и здравого смысла убивают экономику, а с ней и страну
Next post У Канаді скасували засідання парламенту до вересня