Четверг , 7 Декабрь 2023
Мир

Politico: У США перевіряють, чи хтось може зробити з коронавірусу біологічну зброю

Пентагон і американські розвідувальні управління більш активно почали розслідувати можливість того, що хтось з ворогів США може використати новий коронавірус як біологічну зброю.

Про це пише Politico з посиланням на джерела в американській оборонній сфері. Така зміна підходу відображає те, як апарат національної безпеки США дедалі більше розуміє природу вірусу і загроз, які надходять від нього. Чиновники, з якими поспілкувалися журналісти видання, наголосили, що ніхто не почав вірити у штучне створення вірусу заради використання його в якості зброї. Розвідка досі розслідує його потенційні джерела. Але наразі немає твердих розвідувальних чи наукових доказів, які б підтверджували теорію про поширення патогену з лабораторії в Китаї.

Разом з тим, розвідувальні управління США почали вивчати потенціал використання коронавірусу як зброї, зокрема проти цілей високого рівня. Департамент оборони нещодавно змінив свою увагу на більш ретельне вивчення цього питання. Наразі не відомо, чому так сталося. І чи були якість розвідувальні дані, які б вказували на вірогідність такої загрози. Джерело в Департаменті оборони США пояснило Politico, що ризик перетворення коронавірусу на зброю “досі здається несуттєвим”. І головні питання сьогодні стосуються походження вірусу й того, що уряд Китаю знав про нього на ранніх етапах епідемії.

Але колишні чиновники Пентагону розповіли, що скоординовані заходи планування зазвичай застосовують до будь-якого вектор загроз включно з потенційним розгортанням біологічної зброї. І коронавірус тут не може бути виключенням.

“Біологічна зброя – це не щось, що одразу схоже на боєприпас. Це просто патоген”, – пояснив Енді Вебер, який був помічником міністра оборони США з питань ядерної, хімічної й біологічної оборонних програм в часи адміністрації Барака Обами. “В своєму природному стані, коронавірус міг би бути використаний як біологічна зброя певними непросунутими групами. Або у випадку держав з розвиненими програмами біологічної зброї, вірус міг би отримати посилені характеристики”, – сказав він, додавши, що вірус могли б розпилити за допомогою зручних інструментів, таких як пляшка з розпилювачем чи димова машина. Читайте також The Guardian розвіює міфи про COVID-19: Як захищає маска і чи мутує коронавірус?

Інший колишній чиновник США розповів Politico, що потенційний ворог, який би захотів використати коронавірус як зброю, навряд чи проводив би якісь маніпуляції з ним. Адже це б лишило певний відбиток. Швидше за все, природним патогеном заразили б когось, щоб ця особа поширила в місцевості і серед людей, удар по яким потрібно завдати.

Швидке поширення COVID-19 серед екіпажу атомного авіаносця USS Theodore Roosevelt вказує на таку загрозу. Адже спалах епідемії на борту вивів судно з бойової готовності на цілі тижні. Командування ВМС США досі не знає, як коронавірус потрапив на авіаносець. Спочатку як пояснення розглядався сценарій, в якому моряки могли принести збудника захворювання після заходу в порт у В’єтнамі. Однак, тепер американські військові підозрюють, що авіаносець заразила команда повітряних сил на борту через постійні польоти для поповнення запасів. Однак, інцидент викриває, наскільки військові вразливі до асиметричної загрози, яку перетворений на зброю вірус може становити.

unian.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Институт изучения войны: Попытки РФ разжечь напряженность в Молдове

РФ принимает попытки к расшатыванию ситуации на территории Молдовы.

Борьба за влияние: США усилит военное присутствие в Индо-Тихоокеанском регионе

США планируют разворачивать ракеты в Индо-Тихоокеанском регионе.

Генсек НАТО: Украине необходима постоянная поддержка от мирового сообщества

Украина нуждается в поддержке со стороны мирового сообщества в борьбе против ВС...