Суббота , 2 Декабрь 2023
Мир

ООН: Кількість біженців у світі зросла до 71 мільйона

У світі зафіксовано рекордну кількість переміщених осіб – приблизно 71 мільйон. Найбільшу групу з них складають сирійці, йдеться у звіті ООН. Дедалі більше людей тікають також з охопленої кризою Венесуели.

Рекордну кількість біженців, переміщених осіб і шукачів притулку зафіксовав Верховний комісаріат ООН у справах біженців (UNHCR) у 2018 році – близько 70,8 мільйона людей. Серед них майже 41 мільйон осіб є внутрішньо переміщеними особами. Про це йдеться в щорічному звіті комісаріату, оприлюдненому в середу, 19 червня, інформує агенція AP.

Експерти UNHCR відзначають зростання кількості переміщених осіб на два мільйона у порівнянні з показниками 2017 року, коли цей показник складав 68,5 мільйона осіб.

Після восьми років війни у Сирії її мешканці продовжують складати найчисельніше групу людей, переміщених з примусу – щонайменше 13 мільйонів осіб. Політична криза у Венесуелі призвела до того, що венесуельці вперше стали найбільшою групою “нових” шукачів політичного притулку у 2018 році: майже 340 тисяч осіб. При цьому загалом відомо про щонайменше чотири мільйони жителів Венесуели, котрі залишили країну і подалися, наприклад, до Перу, Колумбії та Бразилії. У UNHCR вважають, що кількість біженців з Венесуели й надалі зростатиме.

Незважаючи на посилення антимігрантської риторики у США, в ООН відзначають, що ця країна й надалі залишається “найбільшою підтримкою для біженців у світі”. Втім, внаслідок недостатньої ефективності бюрократичної машини там лише станом до 2018 року назбиралося щонайменше 719 тисяч досі нерозглянутих прохань про притулок. А торік до них додалося ще чверть мільйона клопотань від біженців.

dw.com

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Без усталости: Главы министерств НАТО подтверждают увеличение помощи Украине

Главы МИДов стран НАТО заявили о том что не устали от войны.

Драматический поворот: РФ проиграла выборы в ОЗХО, место заняла Украина

РФ не была переизбрана в состав Исполнительного совета Организации по запрету химического...

Встреча в ОБСЕ: Молдова обсудит ситуацию вокруг ВС РФ в Приднестровье

Молдова сообщила о своих планах к призыву РФ к выводу своих войск...

Ожидание решения: Турция обещает одобрить запрос Швеции о вступлении в НАТО

Турция рассказала о том что "в ближайшее время уже будет одобрена заявка...