Вторник , 5 Март 2024
Общество

У Києві викрили нову схему підроблення результатів ПЛР-тестів на COVID-19

Ділки змовилися з персоналом приватних лабораторій.

Служба безпеки України заблокувала нову схему фальсифікації результатів ПЛР-тестів.

Як розповіли у прес-центрі СБУ, ділки “якісно” підробляли результати тестів, вносячи інформацію в додаток “Дій вдома”, інформує UAINFO.org.

“Своїми діями вони могли спричинити поширення пандемії COVID-19”, – стверджують у спецслужбі.

За інформацією СБУ, зловмисники скористалися відсутністю належного контролю якості лабораторних досліджень і змовилися з персоналом приватних лабораторій.

Вони також розмістили рекламу в інтернеті про організацію видачі термінових довідок із негативними результатами тестів. “Послугу” пропонували українським громадянам, які повернулись із-за кордону, щоб тим не доводилося проходити обов’язкову 14-денну самоізоляцію.

“Співробітники СБУ задокументували масове виготовлення підроблених довідок про результати проведення ПЛР-тестів у чотирьох київських приватних лабораторіях однієї комерційної структури. Вартість “послуг” коливалась залежно від терміновості видачі довідки та сягала до 1 тис. грн. Уже попередньо встановлено кілька сотень громадян, які робили тести в цих клініках. Також зафіксовано, що персонал медзакладів вносив сфальсифіковані дані до мобільного додатку “Дій вдома”, – розповіли у спецслужбі.

Під час обшуків у Києві правоохоронці вилучили документацію, зокрема, касові книги та квитанції, сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів та інші матеріали, що підтверджують проведення оборудок.

Як повідомила прес-служба Київської прокуратури, такі дії кваліфікуються за ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України – складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.

За даними СБУ, тривають слідчі дії у кримінальному провадженні за статтями 366, а також 199 Кримінального кодексу України – виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів.

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Интерактивная карта: где находятся книжные магазины в Украине

В Украине создана карта, на которой полностью собраны все магазины, торгующие книгами...

Маникюр после 40: Какие цвета стоит избегать, чтобы не добавлять лет

Стало известно какие цвета маникюра не рекомендуются для женщин 40-50 лет.

Мобилизация и отсрочка: Недопонимания в порядке подачи документов

Несмотря на то, что общая мобилизация длиться на протяжении уже двух лет,...