Воскресенье , 19 Май 2024
Общество

Законопроект: Детективам офіційно дозволять збирати компромат

У разі прийняття документу детективи зможуть збирати, фіксувати та досліджувати відомості, необхідні для розгляду справ в судах.

Замовником такого виду послуг може бути будь-яка сторона провадження.

Детективам дозволять збирати компромат на особу за її письмової згоди :вони матимуть право вести спостереження у громадських місцях та навіть у приватних чи службових помешканнях без санкції суду, а лише за згоди власників.

В Україні на сьогодні такий вид діяльності офіційно не визнаний, а тому і не знайшов поки що свого законодавчого врегулювання, хоча фактично приватною детективною (розшуковою) діяльністю давно та плідно займаються не тільки фізичні особи, а й юридичні.

За неофіційними даними, зараз в усіх регіонах України працює декілька тисяч приватних детективів та приватних детективних агентств.

Отже, цілком очевидно, що становлення та функціонування в Україні приватної детективної (розшукової) діяльності є незворотнім процесом.

Прийняття Закону України «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» дозволить легалізувати діяльність цього виду та вивести її з тіні, поставивши під належний контроль держави, а також значно розширить можливості сторони захисту щодо збору доказової бази, яка на противагу стороні обвинувачення має набагато менше можливостей для збирання відповідних доказів.

Тобто цілями і завданнями законопроекту є законодавче врегулювання здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності як одного з шляхів забезпечення конституційних гарантій людини та громадянина на захист своїх законних прав та інтересів.

Законопроект визначає основні права та обов’язки приватних детективів, регламентує їхню діяльність та встановлює, хто може, а хто ні займатися приватним розшуком.

Хто може бути приватним детективом

  • Громадянин України, який досяг 21 року;
  • володіє державною мовою;
  • має вищу освіту (не зазначеного якого напрямку) або стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років;
  • пройшов відповідне навчання з метою здійснення приватної детективної (розшукової) діяльності та отримав у встановленому законом порядку свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.

При цьому, приватний детектив не може бути:

  • службовою чи посадовою особою органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних чи судових органів влади.
  • Особа, що має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;
  • Особа, що визнана судом недієздатною чи цивільна дієздатність якої обмежена;
  • Особа, яка перебуває на обліку в закладах охорони здоров’я у зв’язку з психічними захворюваннями, алкоголізмом чи наркоманією;
  • особа звільнена з посади судді, прокурора, нотаріуса, із служби у правоохоронних органах, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування за порушення присяги, вчинення корупційного та пов’язаного з корупцією правопорушення;
  • особа, що позбавлена права на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю – протягом трьох років з дня набрання чинності рішенням про анулювання свідоцтва про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю.

Приватний детектив має право займатися приватною детективною діяльністю як фізична особа підприємець (одноособово) або спільно з іншими приватними детективами шляхом заснування об’єднання приватних детективів.

Якщо проект приймуть, то кожен громадянин зможе звернутися до приватного детектива, який буде зареєстрований у державному реєстрі за законним пошуком інформації, яка цікавить: розшукати родича, дитину, знайти свідків ДТП чи іншої події (пошук додаткових доказів), з’ясувати чи вірна чоловік/дружина тощо.

 

socportal.info

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Какие бесплатные лекарства могут получить украинцы и где их взять?

Жители украинского государства имеют право на получение бесплатных лекарственных средств.

Сколько десятков тысяч гривен может стоить старая кукла?

Некоторые игрушки, которым много лет, особенно это касается различных кукол, могут стать...

Сколько украинцев смотрят российский YouTube? Данные статистики

Жители украинского государства продолжают смотреть контент, который создают жители Российской Федерации, либо...

Сколько денег тратит, и на что жалеет миллионер Корогодский? 

Украинский блогер и владелец киевского ТЦ Dream Town рассказал сколько тратит в...