Вторник , 23 Апрель 2024
Общество

Юлія Тимошенко: Справедливі тарифи в Україні можливі

Для встановлення в Україні справедливих тарифів потрібно лише п’ять важливих кроків, які команда «Батьківщини» має намір зробити після парламентських виборів.

Про це Юлія Тимошенко заявила під час прямого ефіру на телеканалі «112. Україна».

Насамперед, зазначила лідер «Батьківщини», треба ухвалити закон (він вже лежить в парламенті), який поверне нас до порядку, що існував до 2014 року, коли наш газ продавали населенню за українськими адекватними цінами.

«Коли прийшла команда Порошенка, ухвалили закон, забрали у нас український газ, і, по суті, замістили його невідомо яким газом за захмарними цінами», – сказала вона.

Наступний крок – законом встановити граничну рентабельність. Треба зняти прибутковість у 200-300%, з якою нам сьогодні український газ продають і повернути 30% прибутку, і цього достатньо буде для розвитку галузі, переконана Юлія Тимошенко.

Третій крок – треба прибрати посередників під час завезення в Україну імпортного газу і напряму закуповувати газ в тих, хто його видобуває: «Посередники беруть величезні гроші за послуги і наша промисловість не може цей газ потім рентабельно споживати».

Четвертим кроком Голова партії назвала відкриття масштабного видобутку українського газу та прибирання корупційної роздачі ліцензій, які компанії отримують на корупційній основі.

«Наші розвідані запаси дозволяють впродовж 20 років видобувати власний газ і не купувати його за межами України», – сказала Юлія Тимошенко.

Окрім того, зауважила політик, в Україні треба будувати термінали, які можуть приймати в портах скраплений імпортований газ з інших країн, а не з РФ: «Раніше цього не робили через політичні причини, щоб ми і далі залежали від постачання. Якщо побудувати ці термінали, у нас з’явиться ринок газу, а не просто монополії».

Юлія Тимошенко також зазначила, що новий президент має два повноваження, які допоможуть вирішити ситуацію з тарифами: накласти вето на постанову уряду, яка незаконно встановила завищену ціну на газ, та призначати членів НКРЕКП, яка затверджує тарифи, щоб навести порядок у цьому питанні за лічені тижні.

ba.org.ua

 

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

От каких продуктов не стоит отказываться на диете?

Многие хотят похудеть и садятся для этого на диеты.

Как справиться с сезонной аллергией? Советы аллергологов

Для людей, которые страдают аллергией любого формата, начало весны и лета может...

Как безболезненно завершить отношения? Советы психологов

Разрыв отношений - всегда о боли и полученном опыте, который травмирует человека.

Почему не стоит говорить человеку “Будь здоров”? Объяснение психолога

Когда люди слышат что кто-то чихнул, зачастую все отвечают ему "Будь здоров",...