Суббота , 15 Июнь 2024
Общество

Валентин Наливайченко ініціює розслідування Чорнобильського екоциду

Кандидат у народні депутати від «Батьківщини», лідер руху «Справедливість» Валентин Наливайченко закликав провести розслідування екоциду, який стався на території України 26 квітня 1986 року – вибух на Чорнобильській АЕС.

Про це політик заявив в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

«Я думаю, що треба розслідувати це як екоцид. Ті відомості, які є зараз, свідчать, що до злочину призвели халатність, брехня, утаємниченість, і взагалі нехтування безпекою людей та людськими життями», – зазначив лідер «Справедливості».

За його словами, окрім причин аварії та кількості постраждалих, радянська влада також приховувала інформацію про кричущі  порушення при будівництві атомних електростанцій.

«З 1973 року офіцери КДБ доповідали своєму керівництву про конкретні факти розкрадання матеріалів та кричущі порушення стандартів будівництва ядерного об’єкту. А завершення будівництва енергоблоків підганяли під чергову «червону» дату. Більше того, є доповідна від 1978-го року, де капітан звітує своєму керівництву, що допущені порушення при будівництві блоків на атомній електростанції неминуче призведуть до трагічних наслідків, що і сталося у 1986-му», – розповів Валентин Наливайченко, оприлюднивши відповідні матеріали.

Він наголосив на необхідності розсекретити решту матеріалів, що стосуються аварії на ЧАЕС, які є у розпорядженні МОЗ, ГПУ, державного архіву та матеріалів з архівів Компартії.

Окрім того, наголосив кандидат у депутати, засекречені документи дадуть відповідь і на інші важливі питання.

«Чи була свідомою вказівка почати ті випробування, які нічим не були виправдані, і на які не були запрошені експерти, які повинні були бути там у ніч на 26 квітня 1986 року? Бо саме ці випробування призвели до аварії на 4-му енергоблоці», – сказав Валентин Наливайченко.

Ознайомитися з розсекреченим архівом документів щодо аварії на ЧАЕС можна за посиланням.

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Виктор Бронюк высказался о путинистках Лорак и Повалий

Лидер группы "ТИК" резко высказался об исполнительницах-запроданках Ани Лорак и Таисии Павлий.

Какое женское нижнее белье вредит здоровью?

Обычно люди в магазине выбирают красивое нижнее бельё не задумываясь о том,...

Какой минерал самый важный для организма?

Кремний часто называют минералом молодости.

Некоторые украинцы смогут не платить земельный налог

Владельцы земельных участков, которые находятся на приграничных территориях в Харьковской области, могут...