Воскресенье , 10 Декабрь 2023
Политика

Голобуцький: 41% українців згодні з заявою Путіна. Насправді це дуже небезпечні дані

41% українців згодні з заявою Путіна, що “росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору”. На Сході, а також серед парафіян РПЦвУ з такою думкою погоджуються більше 60%.

Це дані опитування групи “Рейтинг за 23-25 липня 2021. Насправді дуже небезпечні дані, вважає політолог Олексій Голобуцький, інформує UAINFO.org.

Ні, річ не в тім, що на восьмому році війни для 41% ми досі “адіннарот” з агресором і окупантом. А власне у винесенні отаких цифр в публічний простір. Бо одна справа, коли Кремль будує свої плани, орієнтуючись на 20-25% електорату проросійських партій. І геть інша справа, коли Кремль розуміє, що може спертись на 41% “узагальнено-проросійського” електорату. Чи, принаймні, не антиросійського – власне отой сегмент “війну почали політики”, “простим людям ділити немає чого”, “ми завжди добре жили поряд”, “всім добре було, коли ми були одним народом в одній країні”. В гаслах – це оте “мир за будь-яку ціну”.

Такі речі досліджуються на замовлення держави – щоб знати, де “тонко”, з чим треба працювати для зміцнення нацбезпеки. Але вони ніколи не оприлюднюються, тим більше під час війни, – в тих же інтересах нацбезпеки.

Все ж ми надто зверхньо стали ставитись до соціології як такої, стали надто зневажати будь-які рейтинги. І з’явилась оця легковажність. Варто дещо поміняти в ставленні.

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Полиция опровергла: Заявление о избиении Дубинского оказалось ложным

Национальная полиция проверила заявление о ложном избиении народного депутата Александра Дубинского.

Политические переговоры: Ермак встретился с Джейком Салливаном

Глава Офиса президента Украины провёл новые переговоры.

Михаил Подоляк: новый этап военного сопротивления российской агрессии

Для Украины, а так же стран-партнёров начался новый этап войны.

Освобождение от санкций: Сын олигарха РФ выигрывает в суде ЕС

Суд Евросоюза решил что необходимо исключить из списка санкций сына российского олигарха.