Суббота , 2 Март 2024
Политика

Айвазовська: Чи є шанс організувати вибори в ОРДЛО у відповідності до українського законодавства та міжнародних стандартів? Ні, за 6 місяців це не можливо

«Чергова хвиля дискусії про вибори на Донбасі одночасно з місцевими спровокована заявами керівника Офісу президента, указом щодо підвищення статусу перемовників. Переглянувши оновлений список делегації та політичної підгрупи дуже цікаво, що до неї не увійде ніхто з профільного комітету ВРУ, або КМУ, які працюють з питаннями місцевого самоврядування, чи виборів», – про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

«Чи можна у зв’язку з цим припустити, що в підгрупі говоритимуть виключно про амністію? Звісно, ні. Інтерес РФ та ОРДЛО в спеціальному статусі, а вибори – лише перехідний місток до них. Чи є будь-який шанс організувати вибори у відповідності до українського законодавства та міжнародних стандартів, зокрема, Копенгагенського документу… Ні, за 6 місяців це не можливо. Повторююсь, але вибори не є актом голосування, а можливість сформувати політичну позицію в умовах вільної та чесної конкуренції, якісної організації процесу, за результатами якого програш приймуть ті, хто програли та не ставитимуть під сумнів кінцевий результат.

Найбільше дивує і те, що коштів немає для організації процесу в регулярному, цивільному режимі. В бюджеті закладено менше половини суми, якої не вистачить навіть на мізерну оплату праці членів комісії. Вибори пост конфліктні потребують значних фінансових інвестицій на відновлення інфраструктури виборів, просвіту, підготовку, безпеку. Станом на зараз українське законодавство передбачає виключно офіційний бюджетний спосіб фінансування організації та адміністрування виборів. Іноземні громадяни та сторони не мають права фінансувати організацію виборів. Питання відкрите, чи хтось рахував хоча б приблизно, яка ціна цього питання?», – завершує Айвазовська.

«Вечірні Вісті»

Leave a comment

Добавить комментарий

Погода

Новости по теме

Фамилии в Украине: отражение рода занятий и особенностей человека

Фамилии в украинском государстве часто получали с оглядкой на род занятий человека.

Переговоры США и Великобритании: уменьшение рисков безопасности на выборах

США совместно с Великобританией провели переговоры на высоком уровне относительно рисков безопасности.

Секретная встреча: Трамп и Орбан обсудят планы во Флориде

Бывший лидер США Дональд Трамп в частном порядке готовиться к встрече с...