Понедельник , 24 Июнь 2024
Политика

Григорій Немиря закликав визначити правовий статус політв‘язнів та надати їм соцгарантії

Григорій Немиря закликав народних депутатів підтримати політичних в‘язнів – ухвалити законопроєкт, що надає правовий статус та соціальні гарантії особам, які незаконно позбавлені волі, заручники, або засуджені на тимчасово окупованих територіях України та за її межами (№8205)

«Ми багато чуємо – як всередині країни, так і на міжнародному рівні – як важливо захищати політичних в’язнів-громадян України, які незаконно утримуються на території РФ, а також в Криму і на Донбасі. Але за цією гучною риторикою ховається дуже прикрий факт: до сьогодні ці люди для держави де-юре не існують. Тому дуже важливо визначити правовий статус цієї категорії громадян України, механізм надання їм цього правового статусу та надання соціальних гарантій їм та членам їхніх сімей», – наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини з трибуни парламенту.

Пізніше Верховна Рада України ухвалила у першому читанні за основу зазначений законопроєкт. За відповідне рішення проголосувало 235 народних депутатів України, зокрема «Батьківщина» – у повному складі.

Нагадаємо, що Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні 19 грудня 2018 року розглянув законопроєкт №8205.

Ним пропонується визначити правовий статус осіб, які незаконно позбавлені волі незаконними збройними формуваннями або правоохоронними органами іноземної держави, заручники, або незаконно засуджені, порядок надання такого статусу та забезпечення соціального захисту вказаних осіб.

ba.org.ua

Leave a comment

Добавить комментарий

Новости по теме

США оштрафовали авиаперевозчика из Турции за полеты в Россию

Турецкая чартерная компания Air Sapphire оштрафована правительством Соединённых Штатов Америки.

США резко высказались в адрес Вьетнама из-за визита Путина в Ханой

Действующий лидер Российской Федерации Владимир Путин планирует посетить столицу Вьетнама.

Украина и Палау установили дипломатические отношения

Украина и Палау установили дипломатические отношения, подписав соответствующее коммюнике.

Зеленский объяснил важность привлечения Глобального Юга для участия в саммите мира

Действующий лидер Украины объяснил, почему важно привлекать страны Глобального Юга для того...